Chicago - Florida 3:2Jágr se trefil a zase zamíchal historickými tabulkami! Vrbata a Sekáč poprvé skórovali

New York

Třetí zápas za sebou prohráli hokejisté Floridy v zámořské NHL, když v noci ze čtvrtka na pátek prohráli na ledě loňských šampiónů Chicaga Blackhawks 2:3. Hostům nepomohl ani přesilovkový gól Jaromíra Jágra. Trefu v početní převaze zaznamenal také Jiří Sekáč, jenže nikdo z jeho spoluhráčů z Anaheimu jej nenapodobil a Kačeři podlehli Nashvillu vysoko 1:5. Poprvé v sezóně se, stejně jako Sekáč, trefil Radim Vrbata, jenž navrch přidal ještě asistenci. Ale i jeho Vancouver prohrál s Wahingtonem 2:3.

Útočník Anaheimu Jiří Sekáč dává gól proti Nashvillu.

Jágr se prosadil ve dvojnásobné početní převaze v době, kdy na trestné lavici seděli Kruger s Hjalmarsonem. Kladenský rodák se z dorážky u tyčky nemýlil a zaznamenal pátou trefu sezóny. Zároveň se v historických tabulkách dotáhl na třetího Fina Teema Selänneho v počtu bodů v přesilových hrách (588).

Panteři zásluhou českého veterána snížili v první polovině třetí třetiny na 2:3, ale další gól už nepřidali. Zápas nedohrál Jágrův parťák z útoku Barkov kvůli zranění v horní polovině těla.

„Je to velká ztráta, protože je náš nejlepší hráč. Bude hodně těžké ho nahradit, nikdo neví, jak dlouho nebude hrát. Ale musíme se s tím vyrovnat," litoval Jágr absence Barkova, jenž se zranil při blokování Hjalmarsonovy střely. Hvězdami utkání se stali domácí Seabrook a Kane, oba si připsali gól a dvě asistence.

Vrbata se vrátil k dvojčatům a ihned ožil

V minulé sezóně nasázel Radim Vrbata za Vancouver 31 gólu a stal se vůbec nejlepším střelcem týmu, jenže v novém ročníku během úvodních šesti duelů nezaznamenal ani bod. Jen co jej kouč ale vrátil do elitní formace k Henrikovi a Danielu Sedinovým, mladoboleslavský rodák ihned pookřál.

V úvodu druhého dějství proti Washingtonu nejprve srovnával na 1:1, když se puk se štěstím odrazil od jeho brusle do brány po akci Henrika Sedina. O deset minut později se zapojil do přesilovkového kolotoče, který zakončil opět Henrik Sedin.

Jenže třetí třetina patřila hostům. Po vyrovnávacím gólu Beaglea rozhodl utkání necelých pět minut před koncem parádní ranou z první kapitán Ovečkin, jenž byl vyhlášen zároveň hlavní hvězdou utkání. Třetí hvězdou byl vybrán Radim Vrbata.

Jiří Sekáč zaznamenal svůj vůbec první gól v sezóně, když si v přesilovce ideálně sjel k brankovišti na Keslerův pas a střelou z první nedal brankáři Rinnemu šanci. To už ale zbývalo do konce zápasu jen necelých osm minut a český hokejista pouze kosmeticky upravoval výsledek již rozhodnutého zápasu na průběžných 4:1.

Výsledky NHL:
NY Rangers - Arizona 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Branky: 31. Kreider, 43. Hayes, 47. Yandle, 60. Nash - 16. Dahlbeck (Hanzal). Střely na branku: 27:35. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Zuccarello, 3. Yandle (všichni NY Rangers).
Pittsburgh - Dallas 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
Branky: 32. Bonino - 11. Oduya, 16. Klingberg, 26. Spezza, 34. Jarnmark. Střely na branku: 34:23. Diváci: 18 490. Hvězdy zápasu: 1. Klingberg, 2. Spezza, 3. Niemi (všichni Dallas).
Ottawa - New Jersey 4:5 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 2:2 - 0:0)
Branky: 6. Zibanejad, 30. Z. Smith, 43. Hoffman, 47. Ch. Neil - 60. a rozhodující sam. nájezd Stempniak, 6. Zajac, 7. Tootoo, 55. Henrique. Střely na branku: 39:32. Diváci: 16 578. Hvězdy zápasu: 1. Ch. Neil, 2. Zibanejad (oba Ottawa), 3. Stempniak (New Jersey).
Nashville - Anaheim 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)
Branka: 24. Nystrom, 33. Ellis, 37. Ribeiro, 44. Ekholm, 58. Wilson - 53. Sekáč. Střely na branku: 29:28. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: 1. Ellis, 2. Rinne, 3. Watson (všichni Nashville).
Minnesota - Columbus 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Branky: 6. Parise, 26. Niederreiter, 32. Vanek - 11. Wennberg, 20. Dubinsky. Střely na branku: 23:29. Diváci: 18 650. Hvězdy zápasu: 1. Spurgeon, 2. Suter (oba Minnesota), 3. Atkinson (Columbus).
Chicago - Florida 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 5. Anisimov, 24. Seabrook, 41. P. Kane - 5. Trocheck, 48. Jágr. Střely na branku: 27:18. Diváci: 21 591. Hvězdy zápasu: 1. Seabrook, 2. P. Kanec, 3. Anisimov (všichni Chicago).
Vancouver - Washington 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)
Branky: 25. Vrbata, 35. H. Sedin (Vrbata) - 16. Chimera, 46. Beagle, 56. Ovečkin. Střely na branku: 25:35. Diváci: 18 188. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin (Washington), 2. H. Sedin, 3. Vrbata (oba Vancouver).
San Jose - Los Angeles 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 36. Ward - 24. a 50. Carter, 12. Toffoli, 20. Lucic. Střely na branku: 40:29. Diváci: 16 797. Hvězdy zápasu: 1. Carter, 2. Enroth, 3. Toffoli (všichni Los Angeles).