Winnipeg - Vancouver 4:1Mrázek znovu vychytal Ovečkina. Pavelec slavil výhru a byl mezi hvězdami zápasu

New York

Čeští hokejoví gólmani opět zazářili v nočních zápasech NHL. Ondřej Pavelec pomohl Winnipegu k vítězství nad Vancouverem 4:1 a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Tou se stal i Petr Mrázek, jehož Detroit však podlehl Washingtonu v prodloužení 1:2.

Český brankář Winnipegu Ondřej Pavelec (vpravo) před dotírajícím Chrisem Wigginsem (20), jehož atakuje obránce Jets Tobias Enström (39).

Pavelec čelil třiceti střelám a za svá záda pustil jedinou. V přesilovce jej v úvodu druhé třetiny překonal z dorážky Daniel Sedin, jenž srovnával na 1:1. To bylo ze strany ofenzivy Vancouveru, jemuž chyběl zraněný Radim Vrbata, vše. Od té doby už se trefovali jen hráči Jets.

Čtyři góly domácích si rovným dílem mezi sebe rozdělili Mark Scheifele a Drew Stafford. Oba ke svým dvěma trefám přidali ještě jednu asistenci. Mathieu Perreault si připsal tři gólové přihrávky.

Winnipeg tak ukončil sérii šesti porážek, vítězství slavil poprvé od 5. listopadu. „Pro nás je tohle hodně dobré vítězství. Dlouho jsme se na něj načekali a je skvělé znovu zažívat tyhle pocity. Je to všechno o sebevědomí. Máme dobré hokejisty, umíme hrát velmi dobře a každého jsme schopni porazit. V posledních zápasech nám ale právě chybělo sebevědomí," hodnotil po utkání Pavelec.

Mrázek držel naděje

Brankář Petr Mrázek skvělým výkonem dlouho držel naděje Detroitu na vítězství, které nakonec vystřelil Washingtonu v prodloužení po parádní individuální akci Jevgenij Kuzněcov.

Mrázek si připsal 25 zákroků a stejně jako před týdnem si ani tentokrát na něj nepřišel ruský kanonýr Alexander Ovečkin, jenž na českého gólmana během téměř 22 minut na ledě vyslal bez úspěchu šest střel.

Útočná hvězda čeká na gólovou trefu právě od posledního vzájemného duelu s Detroitem, v němž Mrázek zlikvidoval ruskému forvardovi hned patnáct střel. Ovečkin tak čeká na gól čtyři zápasy v řadě.

Mrázek v normální hrací době kapituloval jen v oslabení v polovině úvodní třetiny, kdy jej překonal tečí Niskanenovy střely Justin Williams. „Myslel jsem, že bude (Niskanen) střílet přímo na bránu, tak jsem byl možná trochu moc agresivní a vyjel jsem až příliš ven. Viděl jsem ho (Williamse) na poslední chvíli a ještě jsem se tam snažil dostat," popisoval brankář inkasovaný gól.

Zejména ve třetí třetině pak tým hodně podržel a měl i potřebný kus štěstí. Dvakrát mimo jiné vychytal nebezpečné pokusy Johna Carlsona. Zachránila ho ale i tyčka, kterou nastřelil Nate Schmidt.

„Ve třetí třetině jsme byli podle mě lepším týmem. Dnes jsme ale trefili snad třikrát horní tyčku. Měli jsme velké problémy dát gól," posteskl si kouč Capitals Barry Trotz.

Winnipeg - Vancouver 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 6. a 58. Scheifele, 38. a 59. Stafford - 27. D. Sedin. Střely na branku: 34:30. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, inkasoval jednu branku z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 96,67 procenta. Diváci: 15 294. Hvězdy utkání: 1. Scheifele, 2. Stafford, 3. Pavelec (všichni Winnipeg).
Detroit - Washington 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 3. Larkin - 11. Williams, 61. Kuzněcov. Střely na branku: 26:27. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, inkasoval dvě branky z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 92,59 procenta. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. Holtby (oba Washington), 3. Mrázek (Detroit).
Edmonton - Chicago 3:4 v prodl. (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)
Branky: 37. Eberle, 44. Pouliot, 58. Draisaitl - 28. Keith, 35. Panarin, 52. Shaw, 62. Hossa. Střely na branku: 37:27. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. Panarin (Chicago), 2. Draisaitl (Edmonton), 3. Hossa (Chicago).