Detroit - Los Angeles 3:2Skvělý Mrázek dotáhl Detroit k vítězství a byl vyhlášen hvězdou zápasu

New York

Petr Mrázek měl výrazný podíl na výhře Detroitu 3:2 nad Los Angeles, Rudá křídla podržel 35 zákroky. Fleischmann s Plekancem přispěli každý po jednom bodu k tomu, že Montreal zdolal New York Islanders 5:3.

Petr Mrázek (vpravo) slaví výhru se spoluhráčem Niklasem Kronwallem.

Z českých hokejistů působících v Calgary se proti Chicagu dostal do hry jen Michael Frolík. Zatímco Jakub Nakládal je na farmě, Ladislav Šmíd s dosud čtyřmi odehranými zápasy čeká na další šanci mezi náhradníky. Jiří Hudler pak zmizel ze sestavy na poslední chvíli kvůli blíže nespecifikované nemoci.

Plameny i bez něj dokázaly na svém ledě porazit Jestřáby 2:1 po prodloužení díky brankám mladíků Monahana a Gaudreaua. Právě Johnny Gaudreau byl za gól a asistenci vyhlášen nejlepším mužem utkání, navíc byl tím, kdo celé střetnutí rozhodl. Hbitý útočník využil velkého prostoru při hře tři na tři a poté, co neuspěl střelou zpoza kruhů, se dostal k odraženému kotouči a šikovnou kličkou obelstil brankáře Scotta Darlinga.

Zřejmě nejlepší výkon mezi Čechy v NHL podal v kláních z noci na sobotu Petr Mrázek. Gólman Detroitu byl vyhlášen nejlepším hráčem střetnutí s Los Angeles Kings. Ostravský rodák čelil 37 střelám, z nichž propustil jen dvě, které na něj vyslal Jeff Carter. Mrázkův spoluhráč Jakub Kindl zůstal jen mezi náhradníky.

Tomášové Fleischmann s Plekancem pomohli každý jedním bodem k výhře Montrealu 5:3 nad New Yorkem Islanders. Fleischmann v první třetině poslal Canadiens do vedení 2:1, když jeho střela nápřahem propadla za záda Jaroslava Haláka. Plekanec pak přihrál na poslední gól utkání, který vstřelil do prázdné brány Brendan Gallagher.

Andrej Nestrašil a Michal Jordán zůstali pro zápas s Torontem jen na tribuně a pouze v roli diváků tak sledovali, jak jejich Carolina podlehla Javorovým listům 1:2 po samostatných nájezdech. Za vítěze odehrál přes 17 minut Roman Polák, jenž opět obstarával černou práci. Důrazný bek si do statistiky připsal dva hity a jednou zblokoval soupeřovu střelu. Ve statistice účasti na ledě zůstal na nule, k tomu byl jednou vyloučen za hákování v první třetině.

Hvězdou dne byl vyhlášen brankář Columbusu Sergej Bobrovskij, jenž v souboji s Nashvillem zneškodnil všech 39 střel hostů a pořádně se tak přičinil o konečný výsledek 4:0 pro Modré kabáty. Výrazně na sebe upozornil také německý mladík s českými kořeny Leon Draisaitl, který při výhře Edmontonu nad New Jersey 5:1 vstřelil jeden gól a na další dva přihrál.

Výsledky NHL:
Carolina - Toronto 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 48. Malone - 57. Kadri, rozh. nájezd Lupul. Střely na branku: 34:25. Diváci: 10.327. Hvězdy zápasu: 1. Kadri (Toronto), 2. Malone (Carolina), 3. Reimer (Toronto).
Columbus - Nashville 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 3. Campbell, 5. Johansen, 26. Jenner, 60. Hartnell. Střely na branku: 18:39. Diváci: 13.584. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Jenner, 3. Murray (všichni Columbus).
Edmonton - New Jersey 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
Branky: 7. Draisaitl, 28. Klefbom, 44. Eberle, 54. Letestu, 58. Hall - 27. Palmieri. Střely na branku: 27:20. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. Hall, 3. Nilsson (všichni Edmonton).
NY Islanders - Montreal 3:5 (1:3, 1:1, 1:1)
Branky: 12. a 48. Nelson, 21. Hamonic - 3. a 35. Petry, 13. Fleischmann, 19. Beaulieu, 60. Gallagher (Plekanec). Střely na branku: 36:28. Diváci: 15.171. Hvězdy zápasu: 1. Petry (Montreal), 2. Nelson (Islanders), 3. Beaulieu (Montreal).
Calgary - Chicago 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 16. Monahan, 62. Gaudreau - 17. Anisimov. Střely na branku: 37:19. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Gaudreau, 2. Rämö (oba Calgary), 3. Darling (Chicago).
Detroit - Los Angeles 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Branky: 15. Tatar, 24. Green, 27. Larkin - 17. a 31. Carter. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 37 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 94,6 procenta. Střely na branku: 29:37. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Mrázek (Detroit), 2. Carter (Los Angeles), 3. Larkin (Detroit).