Montreal - Boston 1:3Plekanec přihrál na gól, ale Montrealu to na Medvědy nestačilo. Co je s Krejčím?

Montreal

Hokejisté Montrealu Canadiens potřetí za sebou v zámořské NHL prohráli. Ve středu večer podlehli na svém ledě Bostonu 1:3, u jediné branky kanadského celku asistoval Tomáš Plekanec. Na druhé straně zápas nedohrál David Krejčí. Jednu gólovou přihrávku si připsal také Tomáš Hertl ze San Jose, Žraloci ale prohráli v Edmontonu 3:4 po prodloužení.

Tomáš Plekanec (vlevo) z Montrealu svádí souboj u mantinelu s Brettem Connollym z Bostonu.

Po vhazování Plekance si nahození Paula Byrona srazil do vlastní branky obránce Zach Trotman a Montreal držel těsný náskok až do 48. minuty. V ní vyrovnal z úniku v oslabení Loui Eriksson a o 42 sekund později strhl Landon Ferraro přesnou střelou z mezikruží vedení na stranu Bostonu. Výhru pečetil Patrice Bergeron.

Slova uznání sklidil obránce Bostonu Zdeno Chára za přesný baseballový švih, kterým vyslal v oslabení do sólového nájezdu Erikssona. "Nebylo mým cílem udělat nic mimořádného. Jen jsem chtěl vyhodit puk. Pochvalu si zaslouží hlavně Loui, který ze sebe vydal vše a vyrovnal. Gól nás povzbudil, převzali jsme pak kontrolu nad zápasem a cítili jsme se lépe," prohlásil slovenský bek.

V sestavě vítězů nedohrál David Krejčí. Podle zámořských médií se zdálo, že v prostřední části na chvíli odstoupil ze zápasu kvůli problémům se zápěstím. Poté se ještě vrátil na led, ale v závěrečných čtyřech minutách už opět nenastupoval.

San Jose v zápase dvakrát smazalo jednobrankovou ztrátu, přičemž Hertlova chvíle přišla za stavu 1:2. Dvaadvacetiletý centr třetí řady podpořil rychlý protiútok a po jeho přihrávce zakončil akci do prázdné branky Patrick Marleau. Za 90 sekund Sharks trefou Joa Pavelského dokonce vedli, jenže Iiro Pakarinen poslal v závěru zápas do prodloužení, v němž rozhodl o výhře Edmontonu Taylor Hall.

Zápas byl prestižní pro trenéra domácích Todda McLellana, protože předchozích sedm let vedl právě San Jose. "Pravděpodobně znám jejich tým lépe než tento v Edmontonu. Za tu dobu jsme se sblížili, znám jejich rodiny a čím vším si někteří prošli. Takže to je pro mě zvláštní zápas. Ale mám zodpovědnost za výsledky a hru týmu. Na to jsem se zaměřoval," řekl McLellan, jehož svěřenci si připsali čtvrtou výhru za sebou.

Radim Vrbata, který v minulém utkání vstřelil hattrick, tentokrát gólově mlčel. Přesto mohl být spokojen, protože s Vancouverem doma udolal New York Rangers 2:1.

Skóre bylo po dvou třetinách bezbrankové, ale po druhé přestávce nasbírali hosté v úvodních čtyřech minutách čtyři menší tresty a Alexander Edler dal v přesilovce pět na tři první branku zápasu. Rangers srovnali gólem Dana Boylea z trestného střílení, ale vzápětí rozhodl Daniel Sedin.

Výsledky NHL:
Montreal - Boston 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky: 9. Byron (Plekanec) - 48. Eriksson, 49. Ferraro, 54. Bergeron. Střely na branku: 33:23. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Rask, 2. Bergeron (oba Boston), 3. Byron (Montreal).
Colorado - Pittsburgh 2:4 (2:1, 0:0, 0:3)
Branky: 6. Duchene, 15. Johnson - 48. a 51. Bennett, 11. Cullen, 50. Määttä. Střely na branku: 26:33. Diváci: 15 838. Hvězdy zápasu: 1. Bennett, 2. Hörnqvist (oba Pittsburgh), 3. Johnson (Colorado).
Vancouver - NY Rangers 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky: 44. Edler, 50. D. Sedin - 49. Boyle z tr. střílení. Střely na branku: 25:33. Diváci: 18 195. Hvězdy zápasu: 1. Edler, 2. D. Sedin, 3. Miller (všichni Vancouver).
Edmonton - San Jose 4:3 v prodl. (0:0, 1:0, 2:3 - 1:0)
Branky: 27. Draisaitl, 49. Eberle, 56. Pakarinen, 64. Hall - 44. Braun, 52. Marleau (Hertl), 53. Pavelski. Střely na branku: 21:30. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. Eberle, 2. Hall (oba Edmonton), 3. Braun (San Jose).