Jágr zářil, jeho hattrick ale na Philadelphii nestačil

NEW YORK

Jaromír Jágr se ve středečním duelu s Philadelphií postaral o všechny góly New Yorku Rangers, patnáctý hattrick v kariéře hvězdného útočníka byl ale na vítězství málo. Flyers dobyli Madison Square Garden po výhře 6:3 a dotáhli se na newyorský celek v tabulce Atlantické divize.

Jágr se dvakrát trefil v první třetině a domácí vedli 2:1. V 17. minutě ale přišel zřejmě klíčový okamžik utkání: forvard Rangers Ryan Hollweg brutálně zboural o mantinel R.J. Umbergera, byl vyloučen do konce utkání a hosté dostali pětiminutovou početní výhodu, z níž dokázali vytěžit dvě branky. V úvodu prostřední pak potvrdil vedení Flyers Simon Gagne. Jágr sice stačil odpovědět svým třetím gólem večera, víc už ale domácí nezvládli a Philadelphia navíc vstřelila další dva góly.

Na všech Jágrových brankách se podílel Martin Ručinský, který se vrátil do sestavy Rangers po třízápasové absenci zaviněné zraněním kolena. "Byl to ten starý Jágr. Pokud má takovou fazónu, hraje se proti Rangers opravdu těžko. Naštěstí jsme dokázali využít dlouhou přesilovku a pak jsme vedení pohlídali," uvedl po utkání Mike Knuble, jenž vstřelil dvě branky Philadelphie. Jágr potvrdil pozici lídra tabulky produktivity i střelců, na kontě má celkem 104 bodů za 49 branek a 55 asistencí.

Jednou ze tří hvězd zápasu Buffala s Carolinou byl vyhlášen bývalý českobudějovický útočník Jiří Novotný, ani druhý gól v kariéře dvaadvacetiletého forvarda v NHL ale neodvrátil porážku Sabres 3:4. Buffalo totiž prohrávalo po dvou třetinách na domácím ledě 0:4, v dresu Hurricanes na jednu branku přihrával obránce František Kaberle.

Colorado promarnilo tříbrankový náskok v Anaheimu

Naději na postup do play-off přiživili ve středu hokejisté Floridy. Panthers porazili na domácím ledě Washington 3:2 a v tabulce Východní konference zaostávají za Atlantou, která drží poslední postupové místo, o pět bodů. Florida vyhrála vůbec poprvé v sezóně čtyři zápasy za sebou. "Každým vítězstvím jsme blíž a blíž. Naděje pořád žije, do závěru základní části dáme všechno," slíbil po utkání příznivcům útočník Panthers Jozef Stümpel.

Dallas - druhý nejlepší celek Západní konference - v duelu s Minnesotou prohrával po dvou třetinách o gól, v závěrečné části ale zápas dokonale otočil třemi brankami. Stars pojedenácté v sezóně vyhráli utkání, které ještě po prostřední části prohrávali. "Skóre se počítá až po šedesáti minutách. Prohrávali jsme jen o gól a poslední třetinu jsme zvládli perfektně. I když je pravda, že na barvu trenérových vlasů by mělo jisté vedení pozitivní vliv," hodnotil utkání s úsměvem kouč Dallasu Dave Tippett.

V tlačenici kolem osmého místa v Západní konferenci si udělali trochu prostoru hokejisté Anaheimu. Ve středu sice porazili před domácími fanoušky Colorado až v prodloužení, v tabulce se ale posunuli na šesté místo. Zápas rozhodl minutu před koncem nastavení Jonathan Hedström, který proměnil trestné střílení. Hosté se po utkání mohli proklínat, protože promarnili tříbrankový náskok, který si vypracovali během úvodních jedenácti minut a vyhnali tak z branky Jeana Sebastiena Giguera.

"Hráči si zaslouží maximální uznání. I když prohrávali o tři branky, nezpanikařili a dokázali se dostat zpět do zápasu," chválil po utkání kouč Randy Carlyle. Anaheim teprve potřetí ve své třináctileté historii otočil zápas, v němž prohrával už o tři góly.

Buffalo - Carolina 3:4 (0:0, 0:4, 3:0)
Branky: 43. Pominville, 51. Vanek, 53. Novotný - 27. K. Adams, 29. Stillman, 38. Babčuk (F. Kaberle), 39. Williams. Zásahy brankářů: Miller 25/21 - Gerber 27/24. Diváci: 18 690.
New York Rangers - Philadelphia 3:6 (2:3, 1:1, 0:2)
Branky: 12., 17. a 37. Jágr (na všechny Ručinský) - 16. a 18. Knuble, 20. Handzuš (Nedvěd), 26. Gagne, 53. Carter, 60. Kapanen. Zásahy brankářů: Lundqvist 35/30 - Esche 23/20. Diváci: 18 200.
Florida - Washington 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)
Branky: 21. Nieuwendyk, 27. Stümpel, 29. Sim - 19. Willsie, 49. Zubrus. Zásahy brankářů: Luongo 30/28 - Johnson 40/37. Diváci: 14 802.
Dallas - Minnesota 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky: 20. J. Jokinen, 44. Lehtinen, 46. Klemm, 50. Barnes - 11. Gáborík, 36. Rolston. Zásahy brankářů: Turco 17/15 - Fernandez 24/20. Diváci: 17 609.
Anaheim - Colorado 5:4 v prodl. (1:3, 1:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 33. a 41. S. Niedermayer, 16. Getzlaf, 48. McDonald, 64. Hedström z trestného střílení - 6. Sakic, 10. McLean, 11. Laaksonen, 24. Turgeon. Zásahy brankářů: Giguere 10/7, Bryzgalov 19/18 - Budaj 36/31. Diváci: 15 623.
10. San Jose67341023217:20078
11. Minnesota7032731202:18571
12. Phoenix6932433208:22668
13. Columbus6926340173:24355
14.Chicago6721937171:23251
15. St. Louis67201136174:24151
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době. První tři místa patří vedoucím týmům jednotlivých divizí.