Jágr vstřelil 50. gól, Rangers znovu prohráli

NEW YORK

Ani padesátý gól Jaromíra Jágra v probíhajícím ročníku NHL nepomohl hokejistům New Yorku Rangers k výhře na ledě Floridy. O výhře Panterů 3:2 rozhodl v samostatných nájezdech Fin Olli Jokinen. Za Jezdce se v základní hrací době trefil i Petr Sýkora.

V dresu Rangers si po asistenci připsali i čeští hráči Michal Rozsíval a Martin Ručinský. V základní hrací době skórovali Jágr a Sýkora, který se pak jako jediný hostující hráč dokázal prosadit v samostatných nájezdech. Švéd Nylander a Jágr naopak neuspěli, a tak v poslední sérii rozhodl Olli Jokinen. Hned v první sérii překonal Weekese mladík Nathan Horton.

Díky bodu za prohru po samostatných nájezdech se Rangers vrátili na první příčku Atlantické divize před Philadelphii. Jágr nastřílel 50 gólů potřetí v kariéře a stal se teprve třetím Jezdcem, kterému se podobný kousek podařil. V sezóně 1971/72 vstřelil 50 branek Vic Hadfield a o 22 let později Adam Graves dokonce skóroval 52x.

Novák si odbyl premiéru

Ottawa vyhrála v Buffalu 3:1 a premiéru v soutěži si odbyl český obránce Filip Novák. Dominik Hašek v brance Senators znovu chyběl. Ottawa překonala klubový rekord v počtu vstřelených gólů v sezóně, předchozí maximum bylo ze sezóny 2000/01.

Gól Jasona Chimery z 58. minuty rozhodl o výhře Columbusu nad Calgary 3:2. Hokejisté New Jersey porazili Boston 4:2 a před zápasem slavnostně vyřadili dres bývalého beka Ďáblů Kena Daneyka.

Crosby rozhodl o výhře Penguins

Trefa mladíčka Sidney Crosbyho ve 4. minutě prodloužení přinesla Pittsburghu výhru 4:3 nad New York Islanders. Asistenci u vítězného gólu si připsal český obránce Josef Melichar. Penguins nechtěli nechat dojít zápas do samostatných nájezdů, poslední tři duely se stejným soupeřem totiž v trestných stříleních prohráli. Premiéru v NHL si odbyl obránce Pittsburghu Noah Welsch, který byl povolán z farmy za distancovaného Cairnse, a připsal si asistenci na gól Gonchara.

Dallas porazil Chicago 3:2 po samostatných nájezdech a postaral se o to svojí trefou Brendan Morrow. V základní hrací době v celku poražených jednou asistoval Radim Vrbata. Anaheim porazil Nashville 6:3 a zápas nedochytal český brankář Tomáš Vokoun. Toho na třetí třetinu za stavu 5:1 pro domácí vystřídal Chris Mason. Jednou nahrával Marek Židlický, v dresu vítězů si čtyři body za dvě branky a dvě asistence připsal Fin Teemu Selänne, čtyřikrát nahrával Ryan Getzlaf.

Columbus - Calgary 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Branky: 23. Malhotra, 28. Žerděv, 58. Chimera - 2. Kobasew, 27. Langkow. Střely na branku: 28:28. Diváci: 17 041.
New Jersey - Boston 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky: 1. Gomez, 4. Gionta, 32. Parise, 48. Martin - 40. G. Murray, 60. Isbister. Střely na branku: 24:27. Diváci: 19 040.
Pittsburgh - New York Islanders 4:3 v prodl. (1:2, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 3. Malone, 30. Hilbert, 33. Gončar, 64. Crosby (Melichar) - 4. Hunter, 20. Blake, 22. Bergenheim. Střely na branku: 26:28. Diváci: 15 210.
Florida - New York Rangers 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 36. Horton, 38. Campbell, rozh. nájezd O. Jokinen - 15. Jágr (Rozsíval), 40. Sýkora (Ručinský). Střely na branku: 42:28. Diváci: 18 851.
Buffalo - Ottawa 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky: 30. Briere - 5. Alfredsson, 7. Vermette, 45. Eaves. Střely na branku: 29:24. Diváci: 18 690.
Dallas - Chicago 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 23. Zubov, 47. Boucher, rozh. nájezd Morrow - 43. Calder (Vrbata), 60. Bell. Střely na branku: 24:26. Diváci: 18 532.
Anaheim - Nashville 6:3 (1:1, 4:0, 1:2)
Branky: 18. a 33. Selänne, 39. a 57. McDonald, 22. Kunitz, 33. Perry - 7. S. Sullivan, 49. Hall (Židlický), 60. Tootoo. Střely na branku: 30:39. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Nashville 40 minut, zlikvidoval 17 střel, pětkrát inkasoval a úspěšnost zákroků měl 77,27 procenta. Diváci: 16 377.
4.Edmonton70341224223:22680
5.Minnesota7032731202:18571
Pacifická divize:
1.Dallas7047320232:18497
2.Anaheim69361221209:19084
3.Los Angeles7037528226:23479
4.San Jose68341024217:20478
5.Phoenix7033433212:22970
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.