Jágr opravil rozhodčí a přišel tak o rekord

NEW YORK

Jako týmový hráč se prezentoval Jaromír Jágr ve čtvrtečním derby proti Islanders. Českému útočníkovi New Yorku Rangers rozhodčí připsali vítězný gól, Jágr ale za arbitry dojel a řekl jim, že se puku nedotkl. Trefa byla připsána Martinu Strakovi a Jágr si tak musí na 53. gól, jímž by překonal rekord Adama Gravese, počkat.

Rangers prohrávali po první třetině 0:1, pak ale zaúřadovali Češi. Petr Průcha zařídil vyrovnávací gól pro debutujícího Fina Immonena a v poslední minutě druhého dějství se trefil Straka. Ten nahazoval před branku, odkud se puk odrazil od Wyatta Smithe, strážícího Jaromíra Jágra, do branky Ostrovanů.

Původně byl jako střelec gólu vyhlášený Jágr, což v Madison Square Garden spustilo bouřlivé oslavy. Trefa by totiž byla Jágrovou 53. v sezóně, čímž by překonal rekord Adama Gravese v počtu vstřelených branek v ročníku. Jágr ale dojel po siréně za rozhodčími a upozornil je, že se puku nedotkl.

A sudí pak přiznali gól Strakovi. "Dokážete si představit, jak byste se mě pořád dokola po zápase ptali, kdyby mi ten gól přiznali?" říkal Jágr po zápase zámořským novinářům. "V titulcích by bylo tučným písmem podvodník," dodala česká hvězda. Domácí fanoušci to nesli nelibě, nevinný Straka si je ale udobřil dalším gólem v polovině závěrečné třetiny.

Canadiens jsou ve formě

Ve skvělé formě jsou hokejisté Montrealu. Canadiens vyhráli osmý zápas v řadě a gólem k výhře v Ottawě 5:3 k tomu přispěl i Jan Bulis. Český reprezentant příliš šancí v posledních utkáních nedostává, ale daří se mu skórovat. V dresu domácích jednou asistoval Václav Varaďa.

Tomáš Vokoun stále chybí Nashvillu, ale náhradník Chris Mason vychytal čisté konto na ledě St. Louis, kde Predátoři vyhráli 3:0. Na všechny branky hostí přihrál Perreault. Samostatné nájezdy rozhodly i utkání Minnesota - Edmonton, výhru domácím zařídil Brian Rolston.

Thornton s Cheechooem opět zářili

Alespoň bod získali v boji o play-off hokejisté Toronta. Javorové listy prohrávaly v Bostonu 1:2, pak ale 13 sekund před koncem kapitán Mats Sundin svým gólem vybojoval prodloužení. V nastaveném čase gól nepadl, v samostatných nájezdech bonusový bod získal domácím Brad Boyes. Toronto ztrácí na osmou Tampu Bay sedm bodů, zápas číslo 1200 v NHL odehrál domácí Brian Leetch.

Tampa Bay ale dokázala porazit Atlantu 3:2 po samostatných nájezdech, nahrávkou na úvodní trefu Craiga k vítězství přispěl i Václav Prospal. Rozhodující nájezd proměnil Brad Richards. Dallas vyhrál v Anaheimu 5:3 a debakl uštědřilo San Jose domácím Králům. V Los Angeles Žraloci vyhráli 5:0 a třemi body se blýskli Cheechoo (2+1) a Joe Thornton (1+2). Kanadský centr tak opět snížil náskok Jaromíra Jágra na čele kanadského bodování soutěže.

Boston - Toronto 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 20. Czerkawski, 36. Murray, rozh. nájezd Boyes - 22. Ponikarovskij, 60. Sundin. Zásahy brankářů: Thomas 33/2 - Aubin 27/2. Diváci: 13 260.
New York Rangers - New York Islanders 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 40. a 49. Straka, 21. Immonen (Průcha) - 11. Šatan. Zásahy brankářů: Weekes 22/1 - DiPietro 26/3. Diváci: 18 200.
Ottawa - Montreal 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Branky: 26. a 53. Heatley, 7. Meszároš (Varaďa) - 2. Dandenault, 27. Ribeiro, 33. Higgins, 41. Koivu, 46. Bulis. Zásahy brankářů: Emery 32/5 - Aebischer 47/3. Diváci: 19 929.
Tampa Bay - Atlanta 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 8. Craig (Prospal), 40. St. Louis, rozh. nájezd Richards - 32. Kozlov (Holík), 60. Kovalčuk. Zásahy brankářů: Burke 31/2 - Lehtonen 16/1, Dunham 13/1. Diváci: 19 901.
St. Louis - Nashville 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 9. Timonen, 36. Weber, 46. Kariya. Zásahy brankářů: Divis 30/3 - Mason 18/0. Diváci: 14 229.
Minnesota - Edmonton 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 15. Veilleux, rozh. nájezd Rolston - 21. Smyth. Zásahy brankářů: Fernandez 33/1 - Roloson 27/1. Diváci: 18 568.
Anaheim - Dallas 3:5 (2:1, 1:3, 0:1)
Branky: 9. R. Niedermayer, 20. McDonald, 39. Lupul - 29. a 60. Kapanen, 13. Hagman, 24. J. Jokinen, 25. Miettinen. Zásahy brankářů: Giguere 27/4 - Turco 35/3. Diváci: 17 174.
Los Angeles - San Jose 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
Branky: 4. a 40. Cheechoo, 50. S. Thornton, 51. J. Thornton, 58. Bernier. Zásahy brankářů: Garon 34/5 - Toskala 14/0. Diváci: 18 118.
10.Los Angeles7840533241:26285
11.Minnesota7736734218:20379
12.Phoenix7636436231:25476
13.Columbus7532340197:25567
14.Chicago75241140195:26059
15.St. Louis75201441188:27254
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení, či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době. První tři místa patří vedoucím týmům jednotlivých divizí. Kluby označené "x" mají jistý postup do play off, kluby označené "y" jsou jistými vítězi divize.