Chicago - Detroit 6:1Gólman Mrázek v přípravě na NHL trpěl, jeho Detroit dostal pořádný nářez. Žralok Hertl zářil

Boston

Hokejisté Detroitu v brance s českým gólmanem Petrem Mrázkem prohráli v přípravném zápase na novou sezónu NHL v Chicagu 1:6. Radost z výhry si neužil ani útočník Jakub Voráček, jehož Philadelphia prohrála 1:2 po prodloužení na ledě Bostonu. V barvách Žraloků ze San Jose se blýskl gólem a asistencí útočník Tomáš Hertl. Jeho tým pak vyhrál nad Vegas Golden Knights 5:2.

Gólman Detroitu Red Wings Petr Mrázek dostal od Chicaga v přípravě šest branek.

Nejvíce z českých hokejistů byl v přípravných zápasech na novou sezónu NHL vidět útočník Tomáš Hertl. Ten pomohl Žralokům ze San Jose k výhře nad nováčkem soutěže z Las Vegas gólem a asistencí. Hertl přihrál na třetí gól, ve 48. minutě se pak sám zapsal mezi střelce.

Nevedlo se brankáři Petru Mrázkovi, jenž dostal v Chicagu šest gólů a Rudá křídla prohrála jasně 1:6. Nejhorší byla z pohledu českého gólmana prostřední dvacetiminutovka, kde inkasoval čtyřikrát. Celkem mířilo na Mrázka 40 střel, inkasoval z nich šestkrát a úspěšnost zákroků měl 85 procent.

V dresu šestinásobných vítězů Stanley Cupu se představil poprvé doma také český útočník David Kämpf, jehož Chicago angažovalo v květnu jako nedraftovaného volného hráče z Chomutova. Hojnou českou účast v zápase doplnili na straně Red Wings obránci Libor Šulák, Filip Hronek a útočník Martin Frk. Devatenáctiletý Hronek si připsal tři minusové body za účast na ledě při inkasovaných gólech.

Výsledky přípravných zápasů před NHL
Boston - Philadelphia 2:1 po prodloužení (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 47. Postma, 64. Agostino - 45. Sanheim.
Montreal - New Jersey 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky: 28. Gelinas - 50. a 60. Bratt, 1. Müller, 36. Hischier.
Minnesota - Winnipeg 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 30. Spurgeon.
Chicago - Detroit 6:1 (1:0, 4:1, 1:0)
Branky: 28., 37. a 42. Saad, 6. Hartman, 25. Seabrook, 27. DeBrincat - 29. Rasmussen.
Colorado - Dallas 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)
Branky: 3. Warsofsky, 5. Andrighetto, 6. Bojkov, 23. Kerfoot, 46. Duchene - 52. Hintz.
San Jose - Vegas Golden Knights 5:2 (0:0, 4:0, 1:2)
Branky: 25. Labanc, 28. Pavelski, 30. Hansen (Hertl), 34. Dillon, 48. Hertl - 46. Perron, 47. Pulkkinen.