Montreal - Ottawa 9:2Montreal s Plekancem a Hemským se vzpamatoval na konci přípravy

Montreal

Většina týmů NHL už má za sebou program přípravných duelů na novou sezónu. Jedny z posledních zápasů se hrály v noci na neděli. Největší pozornost vzbudila výhra Montrealu 9:2 nad Ottawou, u které byli i Tomáš Plekanec s Alešem Hemským. Canadiens přitom prohráli prvních šest přípravných střetnutí. Poprvé se dočkali vítězství až tento pátek, kdy si poradili s Floridou 3:1.

Aleš Hemský (vpravo) neuspěl proti Craigu Andersonovi.

Tomáš Plekanec s Alešem Hemským paradoxně nebodovali, Jakub Jeřábek byl před utkáním odeslán na farmu. Bez bodu dokončil duel svého Columbusu s Pittsburghem Lukáš Sedlák. Modrokabátníci vyhráli 3:0. Naopak Martin Hanzal s Radkem Faksou byli u prohry Dallasu 1:5 s Minnesotou.

Český gólman Marek Langhamer sledoval jen z lavičky výhru Arizony nad San Jose 4:0. Tomáš Hertl na straně poražených pouze jednou neúspěšně vystřelil na bránu a Radim Šimek do zápasu vůbec nezasáhl.

Rutta s Kempným pomohli k čistému kontu

Calgary Flames s Michalem Frolíkem v sestavě zdolalo Winnipeg 3:2 po samostatných nájezdech. Tampa Bay s Ondřejem Palátem porazila Nashville stejným výsledkem, přičemž rozhodující trefu obstaral v prodloužení Nikita Kučerov.

Chicago porazilo Boston 1:0 gólem Patricka Sharpa ze třetí třetiny. S 33 zákroky měl na výhře Jestřábů největší podíl brankář Corey Crawford, spolu s ním se z nuly v počtu inkasovaných branek můžou radovat i čeští obránci Jan Rutta a Michal Kempný. Za Boston nastoupil z Čechů jen zadák Jakub Zbořil.

Petr Mrázek odchytal první polovinu klání Detroitu s Torontem, inkasoval jediný gól a jeho Rudá křídla se nakonec radovala z vítězství 3:2 po samostatných nájezdech. Mrázkův spoluhráč Martin Frk do střetnutí nenastoupil, v dresu domácích se objevil Roman Polák, který se vrací do hry po dlouhé pauze kvůli zlomenině nohy. Ondřej Kaše prohrál s Anaheimem na ledě Los Angeles 0:1 po prodloužení.

Přípravné zápasy před NHL:
Pittsburgh - Columbus 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky: 17. Calvert, 18. O. Bjorkstrand, 51. Panarin.
Toronto - Detroit 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 9. Fehr, 59. Dermott - 58. a rozhodující sam. nájezd Lorito, 40. M. Rasmussen. Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal 30 minut, inkasoval jednou z 21 střel a měl úspěšnost zákroků 95,24 procenta.
Montreal - Ottawa 9:2 (3:1, 1:0, 5:1)
Branky: 12. a 43. Gallagher, 48. a 51. De la Rose, 20. Galchenyuk, 20. A. Shaw, 22. S. Weber, 43. Pacioretty, 54. Mete - 1. Turris, 46. Mark Stone.
Minnesota - Dallas 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)
Branky: 41. a 55. E. Staal, 22. M. Koivu, 28. Ch. Coyle, 59. M. Foligno - 48. B. Ritchie.
Nashville - Tampa Bay 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 11. Salomäki z trestného střílení, 57. Colton Sissons - 6. a 34. Killorn, 62. Kučerov.
Chicago - Boston 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 52. Sharp.
Calgary - Winnipeg 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 20. Versteeg, 46. Backlund, rozhodující sam. nájezd Monahan - 28. a 53. Laine.
San Jose - Arizona 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky: 17. a 27. Stepan, 43. a 59. Perlini.
Vancouver - Edmonton 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Branky: 13. Virtanen, 29. Markus Granlund, 33. L. Eriksson - 20. a 28. Draisaitl.
Los Angeles - Anaheim 1:0 v prodl.
Branka: 63. Muzzin.