Hejduk přispěl dvěma góly k výhře Colorada

NEW YORK

Český útočník ve službách Colorada Milan Hejduk zažil během týdne již druhý večer, při kterém se mu podařilo vstřelit dvě branky. V nedělním zápase proti Minnesotě otevřel skóre v šesté minutě utkání a v posledních osmi zápasech si připsal už deset bodů. v druhém utkání nedělního programu porazili hokejisté San Jose Tampu na jejím ledě 4:2. Po jedné nahrávce zaznamenal i útočník Milan Michálek na straně vítězů a Václav Prospal za domácí.

První branka Milana Hejduka proti Minnesotě padla z dorážky střely Paula Stastneho, když se český útočník trefil přímo doprostřed odkryté klece brankáře Fernandeze. V polovině druhé třetiny pak střelou zápěstím v přesilové hře zvýšil vedení Colorada na 3:1 a byl to vůbec první gól, který hokejisté Minnesoty dostali v letošní sezóně v oslabení na ledě soupeřů. Nejlépe hrající tým v oslabení v celé NHL tak ukončil svojí sérii sedmnácti ubráněných oslabení na cizích stadiónech.

"Hráli jsme jak malí kluci. Náš výkon byl bez energie, bez bruslení, bez snahy něco vymyslet," zlobil se po utkání kouč Minnesoty Jacques Lemaire.

Naopak spokojený mohl být brankář Colorada Jose Theodore, který po dvou zápasech znovu dostal přednost přes Slovákem Peterem Budajem a k výhře přispěl dvaceti úspěšnými zákroky. "Byl jistý, podal velmi dobrý výkon. Dnes si ale zaslouží pochvalu všichni hráči," řekl trenér domácího týmu Joel Quenneville.

Efektivní přesilovky Sharks

Další český útočník Milan Michálek se jednou přihrávkou podílel na výhře San Jose na ledě Tampy 4:2. "Žralokům" pomohla k vítězství vysoká úspěšnost v přesilových hrách, když z pouhých tří výhod v utkání dvě využili. "Máme nejlepší přesilovky v NHL a rozhodčí možná chtěli vidět, že umíme vyhrát i bez nich. Proto nám jich dnes poskytli tak málo," uvedl trenér Sharks Ron Wilson.

Svým premiérovým gólem v kariéře v NHL přispěl k vítězství San Jose kanadský útočník Ryane Clowe, jenž na začátku druhé třetiny zvýšil vedení na 2:0. Hokejisté Tampy pak v průběhu zápasu i díky jedné asistenci Václava Prospala dvakrát snížili na jednobrankový rozdíl, v předposlední minutě ale výhru Sharks potvrdil Mike Grier trefou do prázdné branky při power play.

Statistika nedělních zápasů NHL:
Colorado - Minnesota 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 6. a 33. Hejduk, 19. Arnason, 58. Laperriere - 32. Demitra. Střely na branku: 36:21. Diváci: 17.615.
Tampa Bay - San Jose 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 37. Lecavalier (Prospal), 54. St. Louis - 5. J. Thornton (M. Michálek), 23. Clowe, 51. Marleau, 59. Grier. Střely na branku: 20:29. Diváci: 19.904.
Severozápadní divize:
1. Minnesota1190233:2118