Rubriky:

Ostatní

Inline hokejisté porazili na MS organizace FIRS Kanadu 6:2

3. července 2007 18:00 - BILBAO

Čeští reprezentanti v inline hokeji dokázali porazit i svého druhého soupeře ve skupině B na světovém šampionátu organizace FIRS, když Kanadu zdolali 6:2. Svěřenci trenéra Jiřího Suhrady rozhodli o osudu utkání již v prvním poločasu, který vyhráli 4:0 a dál potvrzují své finálové ambice.

Obhájci stříbrné medaile dokázali v úvodní desetiminutovce využít hned třikrát přesilovou hru, přičemž dvakrát byl úspěšným střelcem Rostislav Klesla, hokejový obránce Columbusu Blue Jackets v NHL. Poločasové skóre pak narostlo zásluhou Rachůnka až na čtyřbrankový rozdíl a český tým dovedl bez problémů zápas k vítězství, na němž měl lví podíl útočník Martin Vozdecký, který si připsal čtyři body za gól a tři asistence.

"Předvedená hra i výsledek mě plně uspokojily, i když drobné chyby by se našly. Důležitá byla první branka, která nás uklidnila. Jsem rád, že se nám podařilo využít několik přesilovek, ty budou klíčové hlavně ve vyřazovacích bojích," řekl trenér Suhrada.

"Byl to o hodně těžší soupeř než Mexiko, hráli to moc hokejově. Ale to jsme čekali a byli na to připravení. Věřili jsme si, že vyhrajeme. Byl to takový větší test," uvedl Klesla. O čtyři ze šesti branek se postarali obránci. "V inlinu je jedno, zda jste útočník nebo obránce. Dnes se nám dařilo hlavně v přesilovkách," dodal Klesla.

Podobně jako ve vypjatých vzájemných bitvách v ledním hokeji Kanaďané prohru těžce nesli. "Hráče jsme upozorňovali na to, že Kanada bude provokovat a že je třeba udržet nervy. To se potvrdilo v závěru, kdy se objevil náznak šarvátky," řekl Suhrada. "Oni jsou takoví. Přijeli do Evropy a jestli se sem přijeli prát, to už je jejich nátura. My jsme se nechtěli nechat vyprovokovat, abychom nedostali zbytečné tresty, což se podařilo. Hlavně, že jsme vyhráli a nikdo nebyl suspendovaný," prohlásil Klesla.

Ve středu se o prvenství ve skupině utká český výběr s domácím Španělskem. "Očekávám, že budou úporně bránit ve čtyřech hráčích a že se budou snažit vyrážet do nebezpečných brejků," řekl Suhrada.

Skupina A:
Švýcarsko - Japonsko 21:0.
Skupina B:
Česká republika - Kanada 6:2 (4:0)
Branky a nahrávky: 6. Klesla (Rachůnek), 8. Rachůnek (Vozdecký), 10. Klesla (Vozdecký), 17. Rachůnek (Zacha), 27. Vozdecký (Rachůnek), 36. Sakrajda (Vozdecký) - 21. Seibel, 31. Frank (Seibel). Rozhodčí: Herrera (USA), Fatras (Fr.). Vyloučení: 8:8. Využití: 4:2.
Skupina C:
Korea - Pákistán 5:0.
Skupina D:
Německo - Británie 5:3.

Skupina B:
1.ČR220015:34
2.Španělsko11003:22
3.Kanada20024:90
4.Mexiko10011:90

ČTK

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.