Lašák vychytal Pardubicím cennou výhru nad Davosem

Hokejisté Pardubic si připsali ve svém třetím vystoupení na Spenglerově poháru první výhru, když v pátek zdolali pořádající Davos 3:1. Cenné vítězství udrželo východočeské hokejisty teoreticky ve hře o finálovou účast, naopak švýcarský klub má po třetí porážce cestu do silvestrovského boje o trofej definitivně uzavřenu.

„Předvedli jsme nejlepší výkon na turnaji. Mužstvo udrželo herní disciplínu i taktickou kázeň a hlavně nám výtečně chytal Lašák,“ tvrdil trenér Jiří Šejba, jemuž chyběl zraněný obránce Havíř s nataženými kolenními vazy. Pardubice si počínaly i aktivně v útoku, už ve třetí minutě po Blažkově přihrávce prostřelil brankáře Rolinek, jenž minulé utkání odpočíval.

Domácí při snaze o vyrovnání přiváděl k zoufalství Lašák, jenž měl téměř čtyřicet úspěšných zásahů. Po 92 vteřinách druhé části po Somíkově přihrávce doklepl puk u tyčky kapitán Hlinka. Slovenský gólman chytil také Marhovo sólo a štěstí mu přálo při Ambühlově tyčce. Když už přece jen kapituloval při davoské přesilovce, Pivkova pohotová rána rychle vrátila Pardubicím uklidňující náskok. Soupeř se pak zmohl už jen na bitku v závěru.

HC Davos - Moeller Pardubice 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 49. Kolník (Naumenko) - 3. Rolinek (Blažek, Tvrdík), 22. Hlinka (Somík, Pucher), 52. Pivko (Klejna, Starý). Rozhodčí: Pellerin, Levonen - Küng, Wehrli. Diváci: 7168 (vyprodáno).
Davos: Berra (22. Genoni) – Gianola, Niinimaa, Naumenko, Blatter, Winkler, Kutlák, Furrer, Müller – Riesen, Reto von Arx, Daigle – Maneluk, Westrum, Kolník – LaCouture, Marha, Burkhalter – Wiesler, Crameri, Ambühl.
Pardubice: Lašák – Snopek, Šeda, Nikolov, Koma, Posmyk, Stettler, Linhart – Rolinek, Blažek, Tvrdík – Somík, Pucher, Hlinka – Klejna, Starý, Pivko – Joggi, Koukal, Zohorna.
Tabulka:
1. Kanada2110010:54
2. Pardubice310116:103
3. Ufa110005:02
4. Mannheim110003:22
5. Davos300035:120
Pozn.: Sloupce v tabulce znamenají počet zápasů, výher v základní hrací době (2 body), výher v prodloužení či po samostatných nájezdech (2 body), proher v prodloužení či po samostatných nájezdech (1 bod), proher v normální hrací době (0 bodů), skóre a celkový počet bodů.