Ve finále Spenglerova poháru se utkají Kanada a Ufa

DAVOS

V pondělním finále Spenglerova poháru v Davosu se utkají hokejisté Kanady a ruské Ufy. Rozhodla o tom nedělní výhra Kanaďanů 4:2 nad Mannheimem, která zámořskému výběru zajistila první a Salavatu Julajev druhé místo v konečné tabulce základní části.

Ufě v cestě do finále nezabránila ani nedělní prohra 5:6 s domácím Davosem. Na vítězství švýcarského celku měl velký podíl český útočník Josef Marha, který zaznamenal hattrick, když třetím gólem rozhodl dvě minuty před koncem o výhře.

V dresu ruského mužstva se střelecky prosadil jeho krajan Miroslav Blaťák, jednu asistenci si připsal Michal Mikeska.

Pardubičtí hokejisté už na turnaji dohráli v sobotu, s jedním vítězstvím ze čtyř utkání obsadili čtvrté místo před Davosem.

Team Canada - Adler Mannheim 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky: 23. Keller, 32. Benoit, 45. McTavish, 49. Gamache - 17. Forbes, 41. Trepanier.
HC Davos - Salavat Julajev Ufa 6:5 (1:3, 2:0, 3:2)
Branky: 23., 45. a 58. Marha, 8. Naumenko, 36. Burkhalter, 46. Riesen - 2. Pěrežogin, 6. Nurtdinov, 9. Čistov (Mikeska), 54. Černov, 54. Blaťák.
Konečná tabulka:
1. Kanada4310017:98
2. Ufa4200218:104
3. Mannheim4200210:154
4. Pardubice410129:143
5. Davos4100311:172
Pozn.: Sloupce v tabulce znamenají počet zápasů, výher v základní hrací době (2 body), výher v prodloužení či po samostatných nájezdech (2 body), proher v prodloužení či po samostatných nájezdech (1 bod), proher v normální hrací době (0 bodů), skóre a celkový počet bodů.