Rubriky:

Ostatní

Na hokejovém MS v Kanadě budou rozhodovat i dva Češi

23. ledna 2008 16:09 - CURYCH

Dva čeští rozhodčí se představí na letošním hokejovém mistrovství světa, které se bude v květnu konat v kanadských městech Québec a Halifax. V seznamu, který zveřejnila Mezinárodní hokejová federace (IIHF) na svých oficiálních internetových stránkách, figurují hlavní Milan Minář a čárový František Kalivoda.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

Na světovém šampionátu, který bude součástí oslav sta let založení federace, budou zápasy poprvé rozhodovat dva hlavní rozhodčí. IIHF se k tomuto kroku rozhodla poté, co byla spokojena s výsledky tohoto modelu na vybraných akcích v letošní sezóně. Čtveřice arbitrů rozhodovala duely na juniorském mistrovství světa v Pardubicích a Liberci, turnaji evropských mistrů Super Six v Petrohradu a na Kontinentálním poháru.

"Testy dopadly dobře, proto nebyl důvod, abychom tento systém nevyužili i v Kanadě," řekl prezident IIHF René Fasel. Celkem byl model s dvěma hlavními vyzkoušen v 74 zápasech.

Seznam rozhodčích pro MS 2008:
Hlavní: Guy Pellerin, Chris Savage (oba Kanada), Sami Partanen, Jyri Rönn (oba Finsko), Daniel Piechaczek, Richard Schütz (oba Německo), Vjačeslav Bulanov, Alexandr Poljakov (oba Rusko), Danny Kurmann, Brent Reiber (oba Švýcarsko), Christer Lärking, Markus Vinnerborg (oba Švédsko), Rick Looker, Tom Sterns (oba USA), Milan Minář (ČR), Peter Ország (Slovensko).
Čároví: Sylvain Losier, Chris De Haan (oba Kanada), Christian Kasper (Rakousko), Ivan Deďulja (Bělorusko), František Kalivoda (ČR), Anton Semjonov (Estonsko), Stefan Fonselius (Finsko), Lars Schröter (Německo), Ansis Eglitis (Lotyšsko), Thomas Gienke (Norsko), Jurij Oskirko (Rusko), Tobias Wehrli (Švýcarsko), Milan Novák (Slovensko), Fredrik Ulriksson (Švédsko), Andrej Kicha (Ukrajina), Joseph Ross (USA).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní