Čeští in-line hokejisté porazili na MS Německo a jsou ve čtvrtfinále

BRATISLAVA

Čeští in-line hokejisté vyhráli i druhý zápas na mistrovství světa IIHF v Bratislavě a díky vítězství 7:6 nad Německem už si zajistili přímý postup do čtvrtfinále. O první místo v základní skupině B se tým trenérů Petra Hemského staršího a Jindřicha Krále utká v úterý od 14:00 se Spojenými státy americkými. Čtyřmi body za dvě branky a dvě asistence se zaskvěl obránce Karel Rachůnek.

Vedení získal českému týmu v páté minutě Petr Hemský, ale Greilinger, Ortolf a Zeller otočili na 3:1 pro Německo. V druhé části snížil Aleš Hemský, pak sice Reimer vrátil soupeři dvoubrankový náskok, jenže Vozdecký, Broš a Rachůnek získali vedení 5:4.

Ještě ve třetí čtvrtině Huhn s Ortolfem upravili na 6:5 pro Německo, ale závěrečná dvanáctiminutovka patřila Čechům. V 39. minutě si Rachůnek díky třetí využité přesilovce české reprezentace v utkání připsal druhý přesný zásah a vyrovnal. A 68 sekund před koncem rozhodl Polanský.

MS v in-line hokeji:
Česká republika - Německo 7:6 (1:3, 2:1, 2:2, 2:0)
Branky: 33. a 39. K. Rachůnek, 5. P. Hemský, 14. A. Hemský, 21. Vozdecký, 28. Brož, 47. Polanský - 8. a 34. Ortolf, 7. Greilinger, 12. Zeller, 17. Reimer, 33. Huhn.
Finsko - USA 5:6 (3:2, 0:1, 0:2, 2:1).