In-line hokejisté ČR porazili Německo 8:4 a jsou v semifinále MS

DÜSSELDORF

Čeští in-line hokejisté porazili ve čtvrtfinále mistrovství světa organizace FIRS v Düsseldorfu domácí mužstvo 8:4 a postoupili do pátečního semifinále. Díky čtvrteční výhře si zároveň zajistili postup na Světové hry 2009 na Tchaj-wanu, což byl hlavní cíl výpravy před turnajem. Další překážkou v cestě za obhajobou titulu mistrů světa bude českému výběru v pátek od 12:30 Francie.

Na vstupu českého týmu do zápasu, v němž byl výrazným favoritem, se neblaze podepsal časný začátek duelu a již po 92 vteřinách šel německý outsider do vedení. Netrvalo však dlouho a úspěšné trefy zadáků Aleše Zachy a Vladimíra Kameše poslali do vedení svěřence trenérů Jiřího Suhrady a Luďka Stehlíka.

Němci se však nehodlali vzdát a po celý zbytek prvního poločasu drželi krok. Na 2:2 srovnali již v 5. minutě, dokázali přežít oslabení, a když se poprvé v utkání trefil Martin Vozdecký, dokázali opět rychle vyrovnat. Na kolena je nesrazila ani obrovská chyba gólmana, který lapačkou usměrnil puk za svá záda po Vlčkově střele, a 17 vteřin před přestávkou znovu srovnali na 4:4.

Může se opakovat loňské finále

Po změně stran soupeř vystřídal brankáře, ale Češi se rozhodit nenechali. Do pohody je definitivně dostal Balázsův gól z úvodu druhé dvacetiminutovky a ve 27. minutě navíc zvýšil Ladislav Vlček. Krátce po té sice přišla ještě komplikace v podobě německé přesilovky čtyři na dva po dobu 46 vteřin, ale domácí tým ji nevyužil.

Skóre pak ještě navýšil dvěma góly Vozdecký a sám tak dosáhl hattricku. "Nebyla to žádná procházka růžovým sadem. V první půli to z naší strany nebylo nic moc, což však odpovídalo tomu brzkému začátku. Potom jsme se však již probudili a hráli svoji hru," zhodnotil duel Suhrada.

Semifinálový soupeř Francie porazil 3:0 Itálii. Právě Francouzi dokázali Čechy překvapivě porazit v základní skupině, když v pondělí vyhráli 2:0. Druhou semifinálovou dvojici tvoří vítěz zámořského derby USA a Švýcarsko. Pokud by uspěly týmy ČR a Švýcarska, došlo by k repríze loňského finále, které vyhráli Suhradovi svěřenci 5:2.

Mistrovství světa FIRS v in-line hokeji
Čtvrtfinále:
ČR - Německo 8:4 (4:4)
Branky ČR: 3. Zacha (Veselý), 4. Kameš (Zacha), 13. Vozdecký (Zacha), 16. Vlček (Provazník), 22. Balázs (Čech), 27. Veselý (Toman), 35. Vozdecký (Veselý), 38. Vozdecký (Toman).
USA - Kanada 5:2, Itálie - Francie 0:3, Švýcarsko - Velká Británie 2:0.