Rubriky:

Ostatní

Peter Šťastný vystoupil ze síně slávy

6. dubna 2009 13:17 - BRATISLAVA

Bývalý československý hokejový reprezentant Peter Šťastný v pondělí oficiálně vystoupil ze síně slávy Slovenského svazu ledního hokeje. „Můj právní zástupce vrátí trofej člena a převezme artefakty, které jsem do síně propůjčil,“ uvedl Šťastný na tiskové konferenci v Bratislavě.

Šťastný odůvodnil tento krok tím, že už před rokem vyzval šéfa hokejového svazu Juraje Širokého, aby odstoupil z funkce. „Dodnes se tak nestalo,“ konstatoval Sťastný.

Podle Šťastného je Široký odpovědný za hluboký propad slovenského hokeje. „Kolem sebe soustřeďuje a do síně slávy vybírá lidi propojené nebo sympatizující s totalitním režimem. Zneužívá své pravomoci na osobní, politické a ekonomické cíle,“ dodal bývalý čs. reprezentant.

Šťastný tvrdí, že Široký byl před rokem 1989 důstojníkem komunistické Státní bezpečnosti. „Minulost pana Širokého výrazně poškozuje dobré jméno našeho hokeje v zahraničí,“ zdůraznil.

Šťastný je jednou z nejvýznamnějších osobností slovenského hokeje. Reprezentoval Československo, Kanadu a Slovensko. Je vítězem Kanadského poháru a dvojnásobným mistrem světa. Byl druhým nejproduktivnějším hráčem NHL v osmdesátých letech 20. století po Waynu Gretzkym. Do roku 2005 působil více než 4 roky jako generální manažer Slovenského svazu ledního hokeje. Od roku 2004 je poslancem Evropského parlamentu.

Ivan Vilček (Bratislava), Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní