Dvacítka prohrála na turnaji ve Finsku i se Švédy

KOTKA

Česká hokejová dvacítka prohrála i ve svém druhém vystoupení na turnaji čtyř zemí ve Finsku. Po porážce s domácím výběrem nestačili svěřenci trenéra Jaromíra Šindela ani na Švédy a podlehli jim 2:6, když prohrávali už 0:5. V neděli čekají od 15:00 české mladíky ještě Rusové, kteří jsou po dvou zápasech také bez bodu.

Skóre zápasu otevřel v 11. minutě Erixon, v druhé třetině přidali další góly Klingberg, v přesilovce Lander a Ekholm a ve 44. minutě zvýšil už na pětibrankový rozdíl Petersson. Doležal s Maliníkem, který se prosadil v početní výhodě, zkorigovali stav na 2:5, ale poslední slovo měl také v přesilovce Krüger.

Turnaj čtyř zemí hokejistů do 20 let v Kotce (Finsko):
Česká republika - Švédsko 2:6 (0:1, 0:3, 2:2)
Branky: 51. Doležal, 54. Maliník - 11. Erixon, 30. Klingberg, 35. Lander, 40. Ekholm, 44. Petersson, 56. Krüger.
Finsko - Rusko 4:3 (2:0, 2:1, 0:2).