Rubriky:

Ostatní

O Victoria Cup by podle Fasela za rok mohl bojovat i český tým

30. září 2009 13:21 - CURYCH

Český tým má podle všeho šanci bojovat v příštím roce o Victoria Cup, pohár určený pro vítěze prestižního souboje celků z evropských soutěží a NHL. Podle původního záměru Mezinárodní hokejové federace (IIHF) měl Evropu zastupovat vítěz Ligy mistrů, jejíž projekt byl ale pozastaven. O cennou trofej by se však mělo hrát i za rok a prezident René Fasel uvedl, že předpokládá, že proti celku ze zámoří nastoupí klub z Ruska, Finska, Švédska nebo Česka.

"Bude to jako v NHL, která také neposílá vítěze Stanleyova poháru. Vybereme kvalitní evropský tým. Už jsme vše sondovali i na straně NHL a vypadá to, že vybereme někoho z těchto čtyř silných trhů," řekl Fasel v rozhovoru pro švýcarský deník Le Matin.

Již nyní je tak jasné, že šanci obhájit pohár nebudou mít hráči Curychu, kteří v úterý nečekaně porazili Chicago 2:1. Třetí ročník Victoria Cupu se také zřejmě nebude hrát ve Švýcarsku jako předešlé dva ročníky.

Fasel se také vyjádřil k aktivitě předních evropských klubů a zástupců soutěží, kteří se chtějí s IIHF po pozastavení projektu Ligy mistrů soudit. "Doufám, že najdeme s kluby a ligami dohodu a neskončí to u soudu. Pracujeme na tom velmi tvrdě a jsem přesvědčen, že najdeme kompromis," uvedl Fasel, jenž zopakoval své přesvědčení, že Liga mistrů bude v příštím roce opět "oživena".

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní