Rubriky:

Ostatní

Kanada oznámí nominaci hokejistů na OH už 30. prosince

9. prosince 2009 14:51 - CALGARY

Kanada oznámí nominaci hokejistů na únorové olympijské hry ve Vancouveru už 30. prosince, tedy o den dříve, než bylo původně v plánu. Vedení Hockey Canada chtělo zveřejnit třiadvacetičlenný kádr na mezinárodní vrchol sezony těsně před utkáním Kanady se Spojenými státy americkými na mistrovství světa hráčů do 20 let v Saskatoonu, ale nakonec zvážilo, že tím ubíralo zájem o možná klíčový zápas základní skupiny.

Vedení kanadského hokeje také oznámilo, že generálním manažerem týmu na mistrovství světa v Německu bude Mark Messier. Slavný centr a šestinásobný vítěz Stanleyova poháru v současné době pracuje jako asistent generálního manažera New Yorku Rangers Glena Sathera.

Messier nevyloučil, že by mohl za trenéra Kanady pro šampionát vybrat svého dlouholetého parťáka ze slavných let v Edmontonu Wayna Gretzkého. "Myslím, že je to reálná možnost," řekl v televizním pořadu Off the Record Messier. Nejslavnější hráč historie Gretzky letos skončil ve funkci kouče Phoenixu, s nímž v minulých čtyřech sezonách nepostoupil ani jednou do play-off.

Světový šampionát se hraje v Gelsenkirchenu, Mannheimu a Kolíně nad Rýnem od 7. do 23. května. Na olympiádě ve Vancouveru bude generálním manažerem Kanady Steve Yzerman.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní