Rubriky:

Ostatní

Chybělo nám ještě pár minut, litoval po semifinále Šatan

27. února 2010 09:30 - VANCOUVER

Hokejisté Slovenska v semifinále olympijského turnaje prohráli s Kanadou 2:3, ale v závěrečných deseti minutách favorita pořádně potrápili. Dvěma góly dokázali snížit náskok domácí reprezentace na minimum a moc nechybělo, aby si v posledních vteřinách vynutili prodloužení. Útočník Miroslav Šatan po skončení duelu litoval, že se ještě chvíli nehrálo.

 

Gene J. Puskar, ČTK/AP

"Kdybychom měli ještě pár minut...," litoval Šatan v rozhovoru s novináři. "Bylo to blízko. Chyběl nám jeden gól, který jsme skoro v závěru dali," poukázal na střelecký pokus Pavola Demitry, jenž v závěrečných vteřinách jen těsně minul poodkrytou kanadskou branku.

Cestu Slováků do vysněného finále Kanaďané zkomplikovali už v první třetině, ve které jim dali dva góly. "Možná jsme na začátku hráli moc opatrně a měli z domácích příliš respekt," připustil Šatan. Zámořští hráči se přitom neprosadili z vyložených gólových akcí, ale brankáře Jaroslava Haláka překonali tečovanými střelami. "Škoda, že my jsme takové góly nedokázali dát," uvedl Šatan.

Podle vítěze Stanleyova poháru z minulé sezony v dresu Pittsburghu bylo utkání od začátku velkou taktickou bitvou. "Po této stránce to byl z obou stran velmi dobrý zápas, moc přečíslení tam nebylo," řekl Šatan.

Slováci se do útoku začali více tlačit až s blížícím se koncem duelu. "Čekali jsme na kontaktní gól, nechtěli jsme to otevřít a dostat čtvrtý. Proto jsme byli opatrní. Když se nám podařilo snížit, zvýšila se naše motivace i sebedůvěra. I tlak se zvýšil a oni se začali bát o výsledek," uvedl Šatan.

Svěřence trenéra Jána Filce čeká už dnes zápas o třetí místo proti Finsku. Podle Šatana se na něj Slováci i přes semifinálové zklamání připraví dobře. "Mužstvo je dostatečně zkušené, abychom se dali rychle do kupy a hlavně si oddechli," řekl. S motivací Slováci mít problém nebudou. "Pro nás je to první šance hrát o medaili na olympiádě. O motivaci není potřeba mluvit," řekl světový šampion z roku 2002.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní