Rubriky:

Ostatní

Memoriál Ivana Hlinky - Jaškin v českém dresu a kanadské hvězdičky

6. srpna 2010 09:14 - PRAHA

Pořádná přehlídka hokejových talentů bude od příštího týdne k vidění v Břeclavi a slovenských Piešťanech. Na prestižním Memoriálu Ivana Hlinky se představí osm reprezentačních výběrů složených z hráčů do osmnácti let, kteří se v budoucnu mohou stát hvězdami ledových arén. Český tým se ve skupině v Břeclavi postupně utká s Ruskem, Finskem, a týmem USA.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Premiéru si v českém dresu zřejmě odbude talentovaný útočník Slavie Dmitrij Jaškin. Syn někdejšího člena vsetínské dynastie hokejových šampionů nedávno získal české občanství a jeho výkony pečlivě sledují i z Kontinentální ligy, v červnu se stal jedničkou draftu prestižní ligy.

Národní tým pod vedením trenérů Jiřího Šolce a Martina Hostáka má k dispozici i další šikovné hráče. Bohužel už nelze počítat s útočníkem Martinem Frkem, který se rozkmotřil s Karlovými Vary a raději zmizel do zámoří, kde by měl hrát quebeckou juniorskou ligu.

Nominace České republiky:
brankáři: David Honzík (Karlovy Vary), Jaroslav Pavelka (Hradec Králové), Patrik Bartošák (Vítkovice),
obránci: Štěpán Jeník, Antonín Růžička (oba Slavia Praha), Tomáš Kvapil (Lulea/Švéd.), Petr Šidlík (Jihlava), Tomáš Pavelka (Vítkovice), Lukáš Kříž (České Budějovice), Michal Gutwald (Kladno),
útočníci: Tomáš Rousek, Lukáš Sedlák, Michal Švihálek, Petr Koblasa (všichni České Budějovice), Václav Tomek, Tomáš Hertl, Dmitrij Jaškin (všichni Slavia Praha), David Březina (Pardubice), Patrik Urban (Liberec), Lukáš Králík (Olomouc), Zdeněk Doležal (Sparta Praha), Tomáš Hyka (Mladá Boleslav), Matěj Beran (Karlovy Vary).

To momentálně nejlepší z dané věkové kategorie přiveze na turnaj Kanada. V nominaci je 13 hráčů z ontarijské ligy, zbytek dodali QMJHL, WHL, a CHL. "Všichni hráči jsou v nominaci právem, chceme v Evropě navázat na dobré výsledky z posledních let," prohlásil kouč George Burnett. Kanada, která vyhrála Memoriál Ivana Hlinky pětkrát za posledních šest let, bude hrát skupinu v Piešťanech, ale s českým výběrem se v Břeclavi utká přátelsky už v sobotu od 18:30 hodin.

Vedle tradičně silného Ruska bude největší překážkou českých hokejistů ve skupině turnaje výběr USA. Američané jsou posledními mistry světa do osmnácti let, nicméně z kádru zlatých šampionů do Břeclavi nepřijede jediný hráč.

Celodenní vstupenka na zápasy turnaje stojí 50 korun.

Memoriál Ivana Hlinky 2010 - program ČR:
sobota 7.8.:Česko - Kanada (přátelsky)
pondělí 9.8.:Česko - USA (15:30)
úterý 10.8.:Česko - Finsko (19:00)
středa 11.8.: Česko - Rusko (19:00)
pátek 13.8.:o umístění nebo semifinále (19:00)
sobota 14.8.:o 3. místo nebo finále (17:00)

grg, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní