Rubriky:

Ostatní

Gretzkého nováčkovská kartička vydražena za 94.000 dolarů

2. května 2011 12:37 - LAGUNA NIGUEL

Sběratelská kartička hokejové legendy Wayna Gretzkého z jeho nováčkovské sezóny v NHL byla v neděli v zámoří vydražena za ohromujících 94.163 amerických dolarů (přes 1,5 miliónu korun).

Přestože padesátiletý Gretzky už v soutěži, v níž stále drží mnoho rekordů, po své roli kouče Phoenixu dva roky aktivně nepůsobí, tak zaznamenal rekord další. Podle oficiálního prohlášení organizátora aukce, společnosti SCP Auctions, jde totiž o nejvyšší sumu, která kdy byla za hokejovou kartičku zaplacena.

Gretzkého nováčkovské kartičky je sice velmi snadné najít na populárních aukčních webech, ale je zcela mimořádné, když je taková karta bez sebemenších vad na kráse. Ta, která se prodala v neděli, byla ohodnocena stupněm 10, tedy jako neopotřebovaná v perfektním stavu, jako kdyby byla zbrusu nová.

Nejdražší byl baseballista

Částka za kartičku suverénně nejproduktivnějšího hráče NHL všech dob však není ani zdaleka tou nejvyšší sumou, která byla za sportovní sběratelskou kartu zaplacena. Nejdražší je v tomto směru karta jednoho z nejlepších baseballistů všech doby Honuse Wagnera z roku 1909. Kalifornský sběratel ji v roce 2007 koupil za 2,8 miliónu dolarů.

Shodou okolností byli jeden čas právě Gretzky společně s bývalým majitelem klubu Los Angeles Kings Brucem McNallem majiteli této karty baseballisty Pittsburghu Pirates. V roce 1991 za ni ale zaplatili "jen" 451.000 dolarů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní