Čeští hokejbalisté remizovali na MS s Kanadou

BRATISLAVA

Čeští hokejbalisté remizovali ve svém druhém vystoupení na mistrovství světa v Bratislavě s Kanadou 2:2 a s třemi body jsou druzí o skóre za Finskem a před svým úterním soupeřem. Češi proti spolufavoritovi turnaje dvakrát vedli, ale náskok neudrželi. V dalším duelu narazí svěřenci trenéra Drahomíra Kadlece ve středu od 20:30 na Finsko.

První velkou šanci měl při přesilovce Kanaďan Ryan. Češi v desáté minutě ze své početní výhody vytěžili vedoucí branku, když nejdříve neuspěl Tyburec, ale přesně s koncem Mustova trestu se trefil od modré čáry Rejthar. Vyrovnáno mohlo být v 21. minutě, kdy po střele Stinzianiho pomohla Heczkovi horní tyč.

Za čtyři minuty už český gólman inkasoval, když jej překonal blafákem Diustini. V závěru druhé třetiny měl možnost Petr Chmel a se závěrem dostal míček do kanadské branky Bílý, ale gólu docílil až po vypršení třicáté minuty.

Češi se ale přece jen dočkali v 32. minutě. První možnost ještě nevyužil Kejř, ale po vyhraném vhazování prostřelil brankáře Di Gironima Hrabica. Za čtyři minuty ale odpověděl Ryan a rozhodl tak o dělbě bodů mezi úřadujícími mistry a pětinásobnými šampiony z Kanady.

Mistrovství světa v hokejbalu v Bratislavě
Muži
Elitní kategorie
Skupina A
Česko - Kanada 2:2 (1:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Rejthar (Topolánek), 32. Hrabica (Kubeš) - 25. Giustini (Stinziani, Biagio), 36. Ryan (Hannan). Rozhodčí: Grewall (Ind.), Soraperra (It.). Vyloučení: 5:2. Bez využití.
Portugalsko - Německo 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Skupina B
Řecko - Švýcarsko 2:0 (0:0, 1:0, 1:0), Rakousko - USA 2:12 (0:2, 2:6, 0:4).