Rubriky:

Ostatní

Vítkovice do finále Spengler Cupu neprošly, zařízli je Češi z Davosu

30. prosince 2011 14:54 - PRAHA

Cesta hokejistů Vítkovic Spenglerovým pohárem ve švýcarském Davosu skončila v semifinále, kde nestačili na domácí tým a prohráli 2:4. Ostravský tým sice na začátku druhé třetiny vedl 2:1, ale poté zaúřadovali čeští hráči ve službách Davosu. Petr Tatíček vyrovnal, Pavel Brendl skóre otočil, a Petr Sýkora pečetil výsledek střelou do prázdné branky.

 

Arnd Wiegmann, Reuters

Pořádající tým byl v úvodu utkání lepší. Jeho převahu také už ve čtvrté minutě zúročil prvním gólem Sciaroni, kterého nezištně našel Earl. Davos táhla do finále elitní řada s dvěma krajánky Sýkorou a Tatíčkem, který měl v deváté minutě v oslabení i další velkou šanci, ale Málek jeho střelu tentokrát kryl.

Vítkovice vytěžily gól z první větší příležitosti. Poté co přestály dvouminutové ostřelování v oslabení, vyšel Ostravanům rychlý protiútok a Šedivý švihem srovnal. Největší tlak Švýcarů se rozplynul a Tomáš Káňa mohl v 17. minutě dokonce obrátit stav, ale zblízka Genoniho nepřekonal.

Marek Malík z Vítkovic (vlevo) sleduje útočníka Davosu Petra TatíčkaMarek Malík z Vítkovic (vlevo) sleduje útočníka Davosu Petra Tatíčkafoto: ČTK/AP

Davos svůj nápor restartoval ve druhé třetině. Málek zazářil při šancích Earla a Tatíčka, a když pak vítkovický Walker pohotovou dorážkou dostal hosty do vedení, domácí tým přepnul ještě na vyšší rychlost.

Hlavně když byli na ledě Sýkora, Tatíček a spol., před Málkem to hořelo. Tatíček jen 52 sekund po Walkerovi skóre opět dorovnal, poté ještě trefil tyčku stejně jako Earl. Mohutný tlak Davosu korunoval další český legionář Brendl, který v polovině zápasu bombou překonal Málka potřetí. Brendl se pak řítil na Málka ještě úplně sám, ale podruhé už byl lepší vítkovický brankář.

Hosté se v závěru vrátili do zápasu. Jedinečnou možnost k vyrovnání nevyužil Tomáš Káňa, proti kterému se ve 43. minutě vyznamenal Genoni. Vítkovice podobně jako v prvním vzájemném utkání s Davosem sahaly po remíze, dvě minuty před koncem však Genoni zmařil další velkou šanci Kudělkovi. V power play postup domácích zpečetil Sýkora.

Semifinále Spengler Cupu
HC Davos - Vítkovice Steel 4:2 on-line
Branky a nahrávky: 4. Sciaroni (Earl, Sejna), 25. Tatíček (Niinimaa, von Arx), 30. Brendl (Guggisberg, Niinimaa), 60. Sýkora (Tatíček) - 12. Šedivý (Collenberg), 24. Walker (Kucsera).

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní