Hokejová osmnáctka do čtvrtfinále MS neprošla, prohrála i s Finskem

Česká hokejová reprezentace do 18 let prohrála na domácím mistrovství světa třetí ze svých čtyř zápasů v základní skupině. V Brně tentokrát podlehla Finsku vysoko 2:6. Postup Suomi do čtvrtfinále zařídil hattrickem Rasmus Kulmala. Do boje o záchranu si český tým přenese tři body za vítězství nad Dánskem. Do divize I sestoupí pouze poslední tým šampionátu.

Hokejisty do 18 let čeká na domácím MS jen skupina o udržení

Český tým se mohl dostat do vedení v páté minutě, kdy Vrána řešil přečíslení dvou na jednoho se Soumelidisem střelou a gólman Korpisalo zasáhl. Vedení slavili vzápětí Finové, když Vainonenovu střelu od modré čáry tečoval Kulmala a gólman Polívka byl bez šance. V 11. minutě chyboval Knot, jemuž sebral puk Haapala a osamocený Kulmala blafákem zvýšil.

Následně Češi odolali při trestech Machače, Šidlíka i Hudečka, ale v 26. minutě už Finsko zvýšilo na 3:0. Haapala přihrál křížně na pravý kruh Mustonenovi, který trefil odrytý prostor v brance dříve, než se stačil gólman Polívka přesunout. V 29. minutě se dočkali gólu i domácí, když po Vránově střele dorazil puk za Korpisala Simon. Odpovědět mohl vzápětí Lehkonen.

V úvodu závěrečné třetiny odolali Češi 42 vteřin ve třech proti pěti, ale v čase 40:52 při hře čtyř proti čtyřem dovršil hattrick Kulmala. Následně se vyznamenal Polívka proti Markkulovi a v 49. minutě snížil Hudeček, pro něhož vybojoval puk Volek. Finové ale výhru pojistili, když nejdříve skóroval v 56. minutě Markkula a za 44 sekund při Vránově vyloučení dovršil výsledek Barkov.

Mistrovství světa hokejistů do 18 let:
Česko - Finsko 2:6ON-LINE
Branky: 29. Simon, 49. Hudáček - 11. a 41. Kulmala, 6. Vainonen, 26. Mustonen, 56. Markkula, 57. Barkov. Rozhodčí: Sidorenko (Běl.), Koch - Kohler (oba Švýc.), Ponomarjow (Něm.). Vyloučení: 11:3. Využití: 0:1. Diváci: 1450.
ČR: Polívka - Šidlík, Šulák, Košťálek, Houfek, Knot, Štencel, Běhal - Tomeček, Machač, Volek - Procházka, Hudeček, Zadražil - Vrána, Simon, Soumelidis - Matějček, Chlapík, Sedláček - Slováček. Trenér: Jiří Veber.
USA - Kanada 5:3
Branky: 25. Grzelcyk, 39. Barber, 46. Jones, 47. Vatrano, 60. Lane - 23. Shinkaruk, 30. Dumba, 56. Pulock.