Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Podražení v hokeji? Žádné dvě minuty, trenér skončil rovnou v chládku

1. července 2012 14:42 - Vancouver

Hokej je tvrdá kontaktní hra, to platí speciálně pro zámoří beze zbytku, unfair zákroky však na led nepatří. Čerstvě se o tom přesvědčil i jistý kanadský kouč mládežnického týmu, který při pozápasovém podávání rukou podrazil nohy třináctiletému hráči soupeře. Nenásledoval ovšem žádný trest podle hokejových řádů, pro trenéra si rovnou přijela policie.

K inkriminovanému okamžiku došlo ve Vancouveru po utkání celků UBC Hornets a Richmond Steel. Trenér "Sršňů" Martin Tremblay měl zjevně z nějakých důvodů na jednoho z žáčků Richmondu spadeno, protože mu nejenže nepodal ruku, ale naopak zcela nečekaně nastavil nohu a srazil chlapce na led. Rodiče na nic nečekali a okamžitě zavolali strážce pořádku. Kouč byl zatčen a obviněn z napadení.

Tremblay později odmítl záměrný atak, podle něho šlo o nehodu. Záběry ovšem naznačují, že měl útok předem naplánovaný. Z trenérovy gestikulace po incidentu se zdá, že ještě přidal nějaký peprný komentář na adresu hráčů soupeře místo omluvy. Ostatně, posuďte sami.

Vyšetřovatelé nyní shromažďují výpovědi očitých svědků a zkoumají videozáběry celé události.

mm, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní