Rubriky:

Ostatní

Dánský gólman skóroval na MS hráčů do 18 let

10. dubna 2013 11:09 - Asiago

Dánský hokejový gólman George Sörensen vstřelil na mistrovství světa hráčů do 18 let gól v utkání proti Francii. Stal se teprve druhým brankářem, kterému se to na vrcholné akci Mezinárodní hokejové federace (IIHF) povedlo.

 

Petr Horník, Právo

Dánové vedli v pondělním zápase půl minuty před koncem už 4:1, přesto si Francouzi vzali oddechový čas a sáhli při přesilovce k odvolání brankáře a ke hře šest na čtyři. Po vhazování se puk dostal k Sörensenovi, který objel branku a přes celé kluziště se trefil mezi soupeřovy tyče.

"Bylo to neskutečné. Když si Francouzi vzali oddychový čas a odvolali brankáře, uvažoval jsem o tom, kdybychom vyhráli vhazování a dostal bych se k puku, že bych se pokusil o střelu. Povedlo se to, byl to můj první gól," prohlásil na webu iihf.com nadšený Sörensen.

Napodobil Rusa Antona Chudobina, který se trefil do branky Finska v základní skupině MS hokejistů do 18 let v dubnu 2004. "Hodně brankářů o tom v takových situacích přemýšlí a rádo by to zkusilo, ale málokterým se to povede," doplnil Sörensen.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní