Hokejisté Luley po famózním obratu proti Frölundě vyhráli Ligu mistrů

Lulea

První ročník obnovené Ligy mistrů ovládli hokejisté Luley. Ve finálovém souboji vyhráli na domácím ledě nad dalším švédským celkem Frölundou 4:2 a získali tak novou European Trophy. Hosté sice rychle získali dvoubrankové vedení a do 48. minuty vedli, ale Lulea díky třem využitým přesilovkám výsledek otočila.

Dean Kukan (vpravo) z Luley na ilustračním snímku ze švédské ligy, vpravo Mikko Lehtonen z týmu Örebro.

Frölundě vyšel vstup do zápasu a po 17 sekundách z dorážky otevřel skóre Lundqvist. Ve 13. minutě zvýšil náskok hostů nejproduktivnější hráč soutěže Olimb, který doklepl puk po Johnsonově střele. Snížit mohl ve druhé třetině Cam Abbott, na druhé straně trefil tyč Lekhonen, který v polovině utkání nepřekonal brankáře Lassinanttiho ani po úniku.

Lulea se poprvé radovala ve 48. minutě, kdy hned po pěti vteřinách potrestal střelou od modré čáry Bohmovo vyloučení Näkyvä. Následně šel pykat na pět minut a do konce utkání po zákroku na Fabriciuse Fantenberg a domácí zápas otočili. V dlouhé přesilovce z pravého kruhu vyrovnal Slovák Cehlárik a z dorážky se prosadil Johan Forsberg. Výsledek ještě potvrdil 84 sekund před koncem v power play do prázdné branky Kukan.

Finále play off hokejové Ligy mistrů:
Lulea - Frölunda 4:2 (0:2, 0:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 48. Näkyvä (Cam Abbott), 49. Cehlárik (Fagerudd, Näkyvä), 54. J. Forsberg (Sandström), 59. Kukan (Sandström, Grandström) - 1. Lundqvist (Lehkonen, Fälth), 13. M. Olimb (Johnson, Görtz). Rozhodčí: Piechaczek (Něm.), Rantala - Suominen (oba Fin.), Schräder (Něm.). Vyloučení: 4:5, navíc Lundqvist 10 min., Fantenberg (oba Frölunda) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 6300.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.