Rubriky:

Ostatní

Nepochopitelný zkrat! Hokejista surově oplácel nic netušícímu soupeři

30. března 2015 13:46 - Vasteras

Švédská hokejová liga, baráž o udržení mezi týmy Rögle BK a VIK Vasteras. Vzájemné souboje se koncem minulého týdne vinou oplácení jednoho z hokejistů odehrávaly v dusné atmosféře. Co se stalo? Ještě před začátkem pátého vzájemného duelu, během rozbruslení, došlo k nepochopitelnému napadení.

Ve čtvrtek došlo k tvrdému střetu mezi Perem Helmerssonem z VIKu a Andrém Deveauxem z Rögle, který v minulosti hrával v NHL za týmy NY Rangers a Toronta. Jednatřicetiletý Kanaďan se však s předchozím soubojem nesmířil a rozhodl se oplácet.

Útočník Rögle si přitom vybral nevhodný moment. V neděli se do Helmerssona pustil ještě během rozbruslení, když svého soka zezadu udeřil hokejkou a pak ho povalil na led. Trest pro Kanaďana však nepřišel, nešlo totiž o řádný hrací čas a rozhodčí nic nezmohli.

Deveaux se však bude zpovídat u disciplinární komise švédské ligy. „Bylo to přímé napadení, které nenecháme bez trestu. Neexistuje způsob, jakým lze jeho chování omluvit," řekl první muž švédské hokejové ligy Mikael Lundström.

jis, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní