Rubriky:

Ostatní

Skvělý kousek finského brankáře! Dal dva góly za necelé dva týdny

9. dubna 2015 20:23 - Praha

Finský osmnáctiletý hokejový gólman Kaapo Kahkonen je evidentně všestranný talent. Kromě skvělých brankářských schopností se umí prosadit i jako střelec. Dal dokonce dva góly v rozmezí jedenácti dnů, a to už je na brankáře opravdu výjimečný počin.

První trefu zaznamenal gólman, jenž byl draftován Minneostou Wild jako 109. v pořadí, ve druhé finské lize 28. března, kdy se v dresu svého celku TUTO Hockey trefil při power play soupeře, jímž byl celek KooKoo.

Kahkonen už se napřahoval s úmyslem vyhodit puk po mantinelu, jenže si všiml, že se před ním otevřel prostor, a tak poslal puk rovnou do protější brány. Jeho kousek si náležitě vychutnal i finský komentátor.

Druhou trefu přidal Kahkonen 7. dubna v přípravném utkání mezi finskou dvacítkou a osmnáctkou. Do sítě mladších krajanů se při jejich power play trefil naprosto suverénně.

I ve slavné NHL už se stalo, že gólman zaznamenal dva góly. Zatímco dvě trefy Rona Hextalla od sebe dělily dva roky a v případě Martina Brodeura tři roky, Kahkonen stejný kousek, byť na mnohem nižší úrovni, stihl za necelé dva týdny.

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní