Třinecký kapitán Klesla: Cíl je i přes porážku stejný. Postup

V letošní Lize mistrů chtějí hodně uspět, proto byli po úvodní porážce v norském Stavangeru třinečtí Oceláři hodně zklamaní. „Musíme ovšem přiznat, že domácí byli lepší. Pokud chceme být úspěšní, musíme se zlepšit a v Kuopiu vyhrát,“ řekl před sobotním utkáním ve Finsku kapitán Třince Rostislav Klesla.

Třinecký obránce Rostislav Klesla.

Do Norska jste cestovali s velkými ambicemi. Porážka 1:4 se Stavangerem je asi velká rána.

Jsme zklamání výsledkem, protože jsme mysleli na vítězství. Stavanger byl lepším týmem, zvlášť pak v první třetině, kdy využili své menší kluziště a velmi aktivně napadali. Od druhé třetiny jsme je místy přehrávali, ale nevytvořili jsme si až takové množství vyložených šancí. A když jsme se do nějaké dostali, nepodařilo se nám překonat jejich brankáře.

Dokázali jste domácí tým přestřílet, často jste ale chtěli dostat puk dovést až do brány.

Noři hráli velmi přímočařeji, jednodušeji. Bránili výborně střední pásmo, takže naši útočníci neměli moc času něco vymyslet. Škoda přesilovek, kdybychom v nich dali nějaký gól, mohli jsme zápas zdramatizovat.

Ještě vás čekají tři zápasy, z toho dva doma. Zmenšila se šance na postup ze skupiny?

Cíl i šance na jeho naplnění jsou pořád stejné. Musíme ve Finsku uspět a potom doma vyhrávat, což je v našich silách. Ale nejprve se musíme soustředit na zápas v Kuopiu. Pokud bychom z tripu měli jedno vítězství a jednu porážku, tak je to přijatelné.

Už v sobotu hrajete ve Finsku. Co víte o Kuopiu?

Určitě tam bude větší hřiště než v Norsku, kde bylo asi nejmenší, na kterém jsem kdy hrál. No a Finové? To je klasika – dobří bruslaři, silní na puku, kvalitní systém.