Rubriky:

Ostatní

Hokejová revoluce? Farmy NHL budou používat reklamy na brankách

10. října 2015 11:33 - New York

Americká hokejová soutěž ECHL v této sezóně zkouší nové branky. Tvarem sice zůstanou stejné jako ty předchozí, novinkou však bude jejich barevnost a umístění log partnera soutěže.

 

@ECHL, Twitter

Kanadský magazín The Hockey News informuje o novince v zámořské soutěži, která slouží jako liga farem NHL. ECHL je v hierarchii severoamerických soutěží dospělých umístěna jako třetí nejvyšší. Nastupuje zde 27 klubů ze Spojených států a jeden z Kanady. Celky z NHL sem posílají hráče, kteří se ještě nevejdou do jejich kádrů ani do sestav rezervních mužstev v AHL. To platí například o českém brankáři Vítku Vaněčkovi, jenž bude hrát za South Carolina Stingrays a podle statistik webu Elite Prospects je nejmladším hokejistou v lize.

Není vyloučeno, že pokud se novinka osvědčí v ECHL, může se postupně uchytit ve druhé nejvyšší AHL a poté i v samotné nejprestižnější NHL. Nepochybně bude zajímavé sledovat, zda pro hokejisty nebude příliš nezvyklé zakončovat nyní mezi tyče modré barvy oproti původním červeným.

„ECHL je velmi potěšena, že vstoupila do víceleté spolupráce s jednou z největších pojišťoven a jednou z nejuznávanějších značek," uvedl šéf soutěže Brian McKenna k nevšední spolupráci se společností GEICO.

Nové brankové konstrukce měly premiéru v osmi duelech hraných v noci z pátku na sobotu.

dh, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní