Rubriky:

Ostatní

Kariéra v ohrožení? Réway místo kempu Montrealu skončil v nemocnici

10. září 2016 12:46 - Bratislava

Talentovaný slovenský hokejista Martin Réway (21) chtěl letos zkusit štěstí v kempu týmu NHL Montreal Canadiens. Místo toho však skončil na jednotce intenzivní péče nemocnice v Martině.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Martin měl výbornou letní přípravu. Makal velmi tvrdě a do kempu Montrealu se těšil. Žel, momentálně leží v nemocnici," citoval deník Nový čas kondičního trenéra Romana Švantnera. „Mohu potvrdit, že ho před několika dny převezli z nemocnice v Dolném Kubíně do Martina. O jeho stavu jsme informovali vedení Montrealu, kde se měl v těchto dnech hlásit. Kemp už nestihne," dodal hráčův agent Peter Kadleček.

Podle slovenských médií souvisí jeho hospitalizace s problémy se srdečním svalem. Nový čas tvrdí, že Réway překonal virové onemocnění. Mluví se také o nedoléčeném zápalu plic, který mohl způsobit zápal srdečního svalu.

Nemocnice vydala na informace o Réwayově zdravotním stavu embargo. „Pacient si nepřeje, abychom informovali veřejnost. Mohu pouze potvrdit, že leží na jednotce intenzivní péče na klinice pneumologie a ftizeologie," konstatovala mluvčí martinské nemocnice Katarína Kapustová.

Bývalý útočník Sparty měl v těchto dnech odletět do zámoří, kde ho v kempu Montrealu čekal boj o místo v sestavě nejslavnějšího kanadského týmu. Réway velmi toužil po NHL a po nabídce Montrealu na poslední chvíli zrušil předběžnou dohodu se slovenským zástupcem v Kontinentální hokejové lize Slovanem Bratislava.

Nový čas konstatuje, že pokud má Réway problémy se srdečním svalem, může vynechat celou sezónu a ohrožena může být i jeho další hokejová kariéra. Podobné problémy měl jeho bývalý spoluhráč ze Sparty brankář Rastislav Staňa, který laboroval 18 měsíců a následně ukončil profesionální kariéru.

Ivan Vilček (Bratislava), Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní