Rubriky:

Ostatní

Straka potká kamaráda z Pittsburghu, ten přijede jako trenér hokejistů Koreje

29. června 2017 18:24 - Praha

Potkali se v Americe, dělili se o jednu šatnu a po letech se uvidí v Plzni. Bývalý spoluhráč Martina Straky z NHL se ukáže na západě Čech. Jim Peak zamíří do Česka jako trenér hokejové reprezentace Jižní Koreje. Tým, který se probojoval mezi hokejovou elitu, sehraje s Indiány 9. srpna přípravné utkání.

 

www.bpa.cz, Sport.cz

Straka a Peak se potkali v Pittsburghu a Ottawě. Po delší době se uvidí. Straka jako plzeňský šéf a padesátiletý rodák ze Soulu jako kouč národního mužstva.

„Jima znám velmi dobře. Je to fajn chlap, ale v bližším kontaktu nejsme. Nicméně moc rád ho zase uvidím. Určitě si před nebo po zápase popovídáme," řekl Straka pro klubový web hcskoda.cz.

Asijský tým se také zúčastní turnaje v Hradci Králové, na kterém budou v srpnu hrát celkem čtyři mužstva. Mountfield Cup 2017 sehraje domácí klub, dále rival z Pardubic a Sparta Praha, a to od od 2. do 8. srpna. Po turnaji se exotický tým přesune do Plzně.

Tisíce zápasů v NHL se Straka nedočkal

„Bude to určitě zajímavé zpestření letní přípravy nejen pro hráče, ale i pro fanoušky. Jižní Korea vše směřuje k zimní olympiádě 2018 v Pchjongčchangu a v poslední době investovala do hokeje hodně úsilí a peněz, v týmu najdeme spoustu naturalizovaných Američanů a Kanaďanů a proti těm se nikdy nehraje jednoduše," dodal Straka.

Peak odehrál v NHL 217 utkání, vstřelil 5 gólů a na 29 přihrál. V Pittsburghu byl součástí týmu, který vyhrál dvakrát Stanley Cup v letech 1991 a 1992.

Straka má se zámořskou soutěží daleko více zkušeností. V NHL mu chybělo 46 utkání, aby pokořil magickou tisícovku. Celkem si připsal 717 bodů (257 gólů + 460 přihrávek).

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní