Dvacítka porazila po nájezdech Švédsko 4:3

BRNO

Hokejová reprezentace do dvaceti let porazila ve svém úvodním utkání na turnaji čtyř zemí v Brně Švédsko 4:3 po samostatných nájezdech. Ten rozhodující proměnil Roman Vlach.

Českému týmu vyšel vstup do utkání a už ve 36. sekundě vstřelil gól Roman. Bojovně a důrazně hrající Švédové dokázali ve 14. minutě při přesilovce vyrovnat, ale o půl minuty později se podařilo Vlachovi rovněž při přesilovce vstřelit druhou branku.

Převahu českého týmu vyjádřil ve druhé třetině třetím gólem Novotný. Houževnatí Švédové ale za tři minuty zkorigovali výsledek a 29 sekund před koncem normální hrací doby si Enström vynutil prodloužení. V něm oba týmy vsadily na opatrnější defenzivní taktiku a rozhodnutí přinesly až samostatné nájezdy.

Ve druhém úterním utkání Rusko vyhrálo nad Finskem 4:3, když tři góly zaznamenal Kiril Petrov. Finové budou ve středu soupeřem českého týmu.

Česká republika - Švédsko 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 1. Roman, 15. Vlach, 25. Novotný, rozhodující sam. nájezd Vlach - 14. Klingberg, 28. A. Eriksson, 60. Enström.
Rusko - Finsko 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Branky: 6., 34. a 37. Petrov, 51. Černov - 16. Lajunen, 25. Vauhtonen, 57. Hyvönen.