Rubriky:

Reprezentace

Zlaté hokejisty přivítaly na Staroměstském náměstí tisíce fanoušků

24. května 2010 15:05 - PRAHA

Po poledni přistála výprava českých hokejových mistrů světa v Praze a před třetí hodinou odpolední už autobus se vzácným nákladem dorazil na Staroměstské náměstí, kde na své hrdiny čekaly tisícovky natěšených fanoušků. Ti se vybaveni českými vlajkami a hokejovými dresy scházeli v centru metropole už od poledne, kdy je bavilo vystoupení hudebních skupin.

 

Jan Handrejch, Právo

Během pomalé jízdy centrem Prahy ukazoval v otevřených dveřích autobusu kapitán Rolinek mistrovskou trofej a někteří hráči křepčili na střeše dopravního prostředku.

Na postavené pódium pak postupně kráčeli jednotliví hráči ve stejném pořadí, v jakém chodili na led při zápasech mistrovství světa. Skandování tisícovek fanoušků dostoupilo vrcholu v samém závěru, kdy na scénu vystoupili Tomáš Rolinek a Jaromír Jágr, a moře českých vlajek se rozbouřilo.

Hokejoví fanoušci na Staroměstském náměstí v PrazeHokejoví fanoušci na Staroměstském náměstí v Prazefoto: Právo/Jan Handrejch

"Chceme vám všem hrozně moc poděkovat a uvědomme si jedno: ať děláme co děláme, ať hrajeme co hrajeme, bez tohohle nedokážeme nic!" vykřikl rozdováděný Jaromír Jágr a ukázal na rudé plyšové srdce v ruce, které vzápětí hodil mezi fanoušky.

Poté si již značně unavení hokejisté zazpívali společně s fanoušky českou hymnu a také notoricky známou píseň všech velkých sportovních vítězství - hit od skupiny Queen "We are the champions".

Čeští hokejisté na střeše autobusuČeští hokejisté na střeše autobusufoto: Právo/Milan Malíček

Po šestnácté hodině se oslava začala chýlit ke konci, hokejisté se odebrali zpět k autobusu a za mohutného křiku příznivců odjeli. Lidé začali pomalu odcházet, na zemi po nich zůstávaly rozbité lahve, prázdné kelímky a pet lahve.

Naposledy slavili čeští hokejisté na Staroměstském náměstí před pěti lety, když se vrátili do vlasti jako mistři světa ze šampionátu ve Vídni.

Jirka G. Novák, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace