Rubriky:

Reprezentace

Hadamczik plánuje pozvat Haška na České hokejové hry

12. ledna 2011 19:13 - PRAHA

Dominik Hašek opět v českém dresu? Návrat legendy do reprezentační klece je dost možná na spadnutí. Kouč národního týmu Alois Hadamczik pečlivě sbírá informace o vynikajících výkonech brzy šestačtyřicetiletého gólmana ve Spartaku Moskva a pomýšlí povolat Haška na dubnové České hokejové hry, které uzavřou letošní Euro Hockey Tour a budou generálkou na mistrovství světa na Slovensku. Tam budou Češi obhajovat loňské zlato.

 

Jan Handrejch, Právo

Hašek sice 29. ledna oslaví již 46. narozeniny, v poslední době se ale v KHL dostal do vynikající formy a jeho oslnivé výkony neunikly ani Hadamczikově pozornosti. "Dominik je ve skvělé formě a v posledních týdnech jasně ukazuje, na jaké ohromném vzestupu je. Pokud mu forma vydrží, je tady možnost, že ho nominuji na České hokejové hry," řekl Hadamczik pro server tn.cz.

Nechtěl však zatím ještě předbíhat událostem. "Bude záležet na ostatních brankářích, ale v tuto chvíli je možnost nominovat Haška určitě jednou z variant," doplnil Hadamczik.

Haška, který reprezentační dres oblékl naposledy na olympiádě v Turíně 2006, zájem těší. Prý ho již nečekal, přestože Hadamczik po návratu na lavičku národního týmu připustil, že by brankářskou legendu na světový šampionát vzal.

"Těší mě, že si mě všímá reprezentační trenér. Na druhou stranu jsem ale překvapený, protože už jsem to nečekal. Nároďáku se daří, takže jsem fakt překvapený, že by mě třeba i pozval," připustil Hašek. "Mám z toho radost a samozřejmě jakoukoli případnou nabídku neodmítnu," ujistil olympijský vítěz z Nagana.

V případě návratu na mezinárodní fórum by však chtěl být ve špičkové formě. "Člověk když chce reprezentovat, tak se musí samozřejmě dobře připravit a dělat všechno pro mužstvo. Přeci jen i když jsou to přípravné zápasy, je to reprezentace, a to je závazek. Podle toho k tomu člověk také musí přistupovat," prohlásil Hašek, který se v národním mužstvu poprvé postavil do branky v roce 1983.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace