Rubriky:

Reprezentace

Snopek: Netušil jsem, že je o mě zájem

30. října 2003 08:21 - PRAHA

Sedmadvacetiletý hokejový obránce Jan Snopek toho během své kariéry stihl hodně. Během někdejšího působení v zámoří hrál ve stejném týmu jako Eric Lindros, vyzkoušel si hraní ve Švédsku a v české extralize vyzkoušel už tři různé dresy. Nyní urostlého zadáka čeká další zkušenost - na turnaji Karjala prožije debut v české reprezentaci.

 

ČTK

O svých pocitech před velkou premiérou se Jan Snopek svěřil v rozhovoru pro deník Právo.

Věděl jste dopředu, že si vás trenér Lener vybere do reprezentačního týmu pro nadcházející Karjala cup?
Vůbec jsem netušil, že je o mě zájem. Nikdo z realizačního týmu národního mužstva mě dopředu nekontaktoval. To, že jsem se v nominaci objevil, jsem se dozvěděl ve středu odpoledne od novinářů. Žádnou oficiální pozvánku ještě ani v ruce nemám.

Jak jste na zprávu o nominaci reagoval?
Je to pro mě velice příjemné překvapení. Moc mě potěšilo, že si na mě trenéři vzpomněli. Asi pro každého hokejistu je možnost zahrát si za národní tým jedním z vrcholů v kariéře. Ani já nejsem výjimkou.

Myslíte, že jste v úvodu sezóny podával za Znojmo v extralize tak dobré výkony?
To musí posoudit jiní. Vstup do sezóny se nám ale vydařil a i já jsem měl ze své hry docela dobrý pocit.

Co očekáváte od startu ve Švédsku a Finsku?
Moc rád bych samozřejmě aspoň v některém z utkání nastoupil a odvedl solidní výkon. Moc si přeji, aby se dařilo i celému mužstvu. Na start na Karjale teď hlavně pohlížím jako na možnost předvést se na mezinárodní scéně a být na očích trochu víc než v domácí extralize. Každopádně získám spoustu zkušeností.

Vy jste ale už do reprezentace na sklonku minulé sezóny nahlédl...
Je to tak. V dubnu jsem absolvoval ve Zlíně a v Mariánských Lázních dvě soustředění před mistrovstvím světa. Bylo to v době, kdy se celek teprve tvořil. Oficiální mezistátní zápas jsem ale ještě neodehrál.

Jste rád, že byl nominován i váš spoluhráč ze Znojma Milan Procházka?
Určitě. Ve dvou se to lépe táhne. Znám se ale velmi dobře i s hokejisty z jiných extraligových celků. S tím, že bych do mužstva nezapadl, si starosti nedělám.

Budete muset za debut v reprezentaci zaplatit něco ve Znojmě do společné kasy?
Asi ano. Vím, že i za to máme v mužstvu určenu taxu. Netuším ovšem, o jak vysokou částku jde. Doteď jsem neměl důvod se o to zajímat.

Čestmír Folk, Právo

Zrušit