Černé předpovědi nás budou motivovat, říká český kápo pro Světový pohár Plekanec

1. září 2016 21:28 - Praha

Prognózám přikládá minimální význam. A když už, tak ho nesrážejí, ale spíše je bere jako motivaci. Kapitán hokejové reprezentace na Světovém poháru Tomáš Plekanec písmeno C nosil na dresu při mistrovství světa i na olympiádě. A bude ho mít i při vrcholné zářijové události, kam míří s touhou vyvést z omylu ty experty, kteří českému celku nevěří.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Asi před týdnem mi to volal Pepa Jandač," říká třiatřicetiletý útočník Montrealu. „Volba padla na Tomáše jednohlasně. Je to hráč s příkladným vztahem k reprezentaci, se svým zkušenostmi rozhodně dokáže v kapitánské roli obstát," tvrdí trenér.

Plekanec dělal kapitána národního týmu před dvěma lety na hrách v Soči i na světových šampionátech v roce 2012 a letos v Rusku. „Pro mě osobně se ale céčkem na dresu nic nezmění. Je to pro mě pocta, ale bude to stejné jako na každém větším turnaji, který jsem v nároďáku odehrál," ujišťuje Plekanec.

I k němu ovšem doléhají hlasy ze zámoří, které o českém týmu mluví jako o největším outsiderovi turnaje. Kapitán však černé prognózy expertů bere hlavně jako motivaci.

Mně taky nevěřili, že budu hrát NHL, říká Plekanec

„Pro mě byl vždycky ten nejlepší pocit, jestliže jsem dokázal lidem, že se mýlí. Pokud to vezmu osobně, tak mně taky nikdo nevěřil, když jsem byl mladý, že budu hrát velký hokej, natož v NHL. O to víc mě to motivovalo, abych všem dokázal, že se pletou. Bylo by fajn ukázat těm lidem, že zase nemají pravdu."

V hale velkého rivala Maple Leafs se prý hráč Canadiens nebude cítit nesvůj. „Nehrajeme proti Torontu, čekají nás reprezentační týmy, takže bych to s NHL nesrovnával. Každopádně ale svěťák berou v Kanadě prestižně, mají nejvíc sebevědomí. Myslí si, že jsou vítězové."

I když v Montrealu nastupoval vedle kapitánů, jako byli Saku Koivu nebo Brian Gionta, inspiraci čerpal Plekanec spíš od krajanů.

„V nároďáku jsem hrál s Vejbou (David Výborný), na Kladně s Patýsem (Pavel Patera), nějaké kluky jako lídry jsem už zažil. Patřím mezi zkušenější hráče, ale důležité hlavně bude, jak každý naplní svoji roli, ať má na dresu céčko, áčko, nebo nic," říká český kapitán.

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.