Rubriky:

Ostatní

Živě

Lyžaři na Copacabaně. Brazilci nevěří vlastním očím

19. srpna 2016 10:48 - Rio de Janeiro

Brazilci tak trochu nevěří vlastním očím, přímo na bílém písku slavné pláže Copacabana lze narazit na sněhové vločky. V hukotu vln Atlantiku se totiž přímo v centru Ria představuje korejský Pchjongčang, který bude za dva roky hostit zimní hry.

 

Bruno Kelly, Reuters

A nebyla by to asijská technologická velmoc, aby efekt zimy uprostřed tropické Brazílie nebyl dokonalý. Hlavní roli hraje virtuální realita a největším tahákem expozice je bezesporu 3D simulátor skoku na lyžích. Dokonalý prožitek z adrenalinové disciplíny navíc dotvářejí umělé vločky, které kolem zájemců ochotných simulátor vyzkoušet, poletují.

„Máme tady slunce a písek. Ale sníh? To je tedy fór. To tady v životě nikdo neviděl," smál se rodák z Ria Danieli Evangelista, který neváhal vystát půlhodinovou frontu, aby během letních her zkusil alespoň prostřednictvím virtuální reality ryze zimní disciplínu.

Pchjongčang za dva roky odstartuje sérii asijských olympiád. Letní hry v roce 2020 totiž bude hostit japonské Tokio a zimní svátek pod pěti kruhy v roce 2022 přivítá čínský Peking. Korea už hostila letní hry v roce 1988 a v roce 2002 spolupořádala s Japonskem mistrovství světa ve fotbale.

pn (Rio de Janeiro), Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..