Ne každého ruského olympionika luxusní auto za medaili potěší

27. srpna 2016 17:40 - Moskva

Luxusní automobil jako odměna za olympijskou medaili není pro sportovce vždy vítaným dárkem. Necelý den poté, co úspěšní členové ruské výpravy převzali v Kremlu od premiéra Dmitrije Medveděva sněhobílé vozy BMW, se jeden z nich objevil na internetu v nabídce za 4,67 miliónu rublů (1,7 miliónu korun). Podle agentury R-Sport se BMW X6 snažil prodat jeden z olympioniků, kterému přišlo nepraktické, ale později inzerát stáhl.

 

Maxim Shemetov, Reuters

Tento model obdrželi ruští vítězové z Ria, stříbrní medailisté dostali BMW X5 a bronzoví BMW X3.

Osobní automobily jsou v Rusku už tradiční součástí odměn. Po hrách v Londýně 2012 dostali medailisté vozy Audi a po zimní olympiádě 2014 v Soči pro změnu mercedesy.

Jeden z mercedesů si tehdy odvezl krasobruslař Maxim Traňkov, podle kterého si však málokterý z olympioniků může takový automobil dovolit. "Copak nikdo nepomyslel na to, že tahle auta nejen podléhají dani z luxusního zboží, ale také jejich provoz není zrovna levný a výdělky se nedá pokrýt? Taky bych svoje auto prodal... Nebo si všichni myslí, že každý sportovec je placen jako fotbalista, hokejista nebo tenista?" napsal na twitter mistr světa a Evropy v tanečních párech.

Gymnastka si BMW neužije, nemá řidičák

BMW dostala i sportovní gymnastka Seda Tutchaljanová, která si ho však příliš neužije, protože je jí teprve sedmnáct let a nemá řidičský průkaz.

Nejen koně pod kapotou si může užívat zápasník Abdulrašid Sadulajev. Dvacetiletý olympijský vítěz a mistr světa ve váze do 86 kg obdržel kromě centrálních odměn navíc v rodném Dagestánu šest miliónů rublů (2,2 miliónu korun) a dostihového koně.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..