Rubriky:

Atletika

Boltovi má k obhajobě zlata na OH pomoci i speciální matrace

21. července 2012 14:13 - Londýn

Nejrychlejšímu muži planety Usainu Boltovi by měla k obhajobě tří zlatých olympijských medailí pomoci speciální matrace. Pětadvacetiletému sprinterovi ji dovezli do ubikací birminghamské univerzity, kde spolu s dalšími jamajskými atlety před startem her v Londýně bydlí.

 

Jan Handrejch, Právo

Matraci nechal vyměnit Boltův trenér Glen Mills, protože světový rekordman má dlouhodobé problémy se zády. "Panovaly obavy, že by se Usain na té původní nevyspal, tak jsme mu nechali vyrobit speciální ortopedickou matraci," citoval deník Daily Mail sportovní ředitelku birminghamské univerzity Zenu Wooldridgeovou.

Bolt a jeho jamajští kolegové budou v areálu univerzity bydlet do čtvrtka, kdy se 50 sportovců a 25 členů realizačního týmu přesune do Londýna. V Birminghamu se na návštěvu obhájce zlata na stovce, dvoustovce a ve štafetě chystali pět let a pro jeho pohodlí dělají maximum.

Dokonce na některých místech kolem atletické dráhy natáhli plachty, aby sportovce nikdo nesledoval a nerušil. "Kdybychom areál otevřeli veřejnosti, přišly by sem stovky lidí," uvedla Wooldridgeová. "Atleti se tady připravují na největší závody v kariéře a k tomu potřebují soukromí. Nejde jen o fyzickou přípravu, ale i mentální. A to by s lidmi na tribunách nešlo," dodala.

Univerzita dokonce kvůli Boltovi a spol. dočasně angažovala jamajského kuchaře Karla Thomase, který spolu se šéfkuchařem Waynem Willisem zatím vyšel vstříc všem požadavkům atletů, kromě dvou: "Nepodařilo se nám sehnat celou kozí hlavu," řekl Willis. "Sháněli jsme ji u několika řezníků, ale nepovedlo se. Tak jsme ji nahradili mletým kozím masem a zatím si nikdo nestěžoval. A také nemáme laskavec, což je něco jako hlávkové zelí," dodal.

Hostitelé se také starají o to, aby se jamajští atleti ve volných chvílích nenudili. Na ubikacích tak mají k dispozici řadu deskových her, dvě televize, videohry a pro zájemce je naplánována například návštěva kina a kostela. "Jsme rádi, že je tady máme. A doufáme, že jim třeba alespoň malinko pomůžeme k úspěchu na olympiádě," prohlásila Wooldridgeová.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..