Rubriky:

Češi

Vyloučeného Andrease nahradí v olympijské nominaci Bulíř

17. července 2008 16:04 - PRAHA

Česká republika bude přece jen mít na olympijských hrách v Pekingu dvojnásobné zastoupení v lukostřelbě. Místo Milana Andrease, který byl z olympijské výpravy vyřazen kvůli pozitivnímu testu na marihuanu, byl nominován Martin Bulíř.

Bulířův start v Pekingu na návrh předsednictva Českého lukostřeleckého svazu potvrdila Mezinárodní lukostřelecká federace. Vedle Bulíře, který oficiálně dostal divokou kartu, bude Česko v lukostřelbě zastupovat Barbora Horáčková.

"Vše se podařilo vyřešit v průběhu dneška. Od Českého olympijského výboru jsme se dozvěděli, že tato šance existuje, a poté se vše dořešilo," řekl místopředseda ČLS Jaroslav Páník.

Hlavním důvodem, proč mohl Bulíř Andrease nahradit, je fakt, že Česko si v lukostřelbě vybojovalo dvě olympijská místa, která ale nebyla podobně jako v případě sportovních střelců konkrétně na jméno. Podle šéfa české mise Františka Dvořáka dnešní aktivitu odstartoval dotaz představitelů FITA, zda chtějí kvótu vrátit. "My jsme proto oslovili náš svaz, zda nemají dalšího borce, který splnil nominační podmínky a jenž by mohl Andrease nahradit," řekl Dvořák.

Lukostřelci proto ve čtvrtek představitelům Českého olympijského výboru nahlásili Bulířovo jméno i přesto, že reprezentant momentálně není v České republice a oni s ním nejsou v kontaktu. "Je na dovolené v Řecku a nebere telefon. Ve středu se ale s námi spojil, protože se dozvěděl, co se stalo, a ptal se, zda by nebyla šance, aby jel do Pekingu jako náhradník. Předpokládáme proto, že to půjde," uvedl Páník, podle kterého byl domácí svaz již smířený s tím, že o olympijské místo přišel.

Bulíř, člen Dukly Liberec, je dlouholetým členem reprezentačního A-týmu. V minulých letech byl českou jedničkou, ale nyní jej předstihl devatenáctiletý Andreas. Aktuální pořadí českého žebříčku FITA 70 však podle Páníka vede Bulíř.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Češi

Filtr článků - Češi


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..