Rubriky:

Ostatní sporty

Tajné zařízení má zrychlit nástup výprav při slavnostním zahájení na olympiádě

25. července 2012 08:15 - Londýn

Žádné prodlevy a nekonečné nástupy. Na olympijských hrách v Londýně má mít zahajovací ceremoniál spád. Alespoň to slibují organizátoři, kteří mají plán, jak zrychlit nástup výprav 205 zemí při slavnostním zahájení v pátek večer. Prozradit ho však nechtějí, označují ho pouze za "tajné zařízení".

 

Luke MacGregor, Reuters

Organizátoři chtějí zrychlením nástupu ušetřit čas, aby se ceremoniál zbytečně neprotahoval. Zároveň chtějí zabránit tomu, čeho se obával například člen Mezinárodního olympijského výboru Dick Pound. Bývalý šéf Světové dopingové agentury se pořadatelů ptal, co chtějí udělat s hrozícím "bincem", kdy budou všichni sportovci při nástupu fotit a tweetovat.

Výkonný ředitel MOV Gilbert Felli uvedl, že svou roli v popohánění sportovců bude hrát rychlá hudba. "Pak na to máme ještě tajné zařízení. Uvidíte sami, je to tajemství, nemůžu vám to prozradit," řekl novinářům Felli.

Představitelé MOV budou dávat poslední pokyny ohledně slavnostního zahájení šéfům národních olympijských výborů ve čtvrtek. Tříhodinová ceremonie režírovaná slavným filmařem Dannym Boylem by měla na přání MOV skončit do půlnoci, aby se sportovci dostali v rozumný čas do postele a diváci mohli využít veřejnou dopravu.

Oscarový režisér Boyle už kvůli úspoře času z programu například vyškrtnul scénu s kaskadéry na kolech.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..