Obě zlaté medaile v taekwondu získali na OH Korejci

PEKING

Korejští reprezentanti v taekwondu ve čtvrtek získali na olympijských hrách v Pekingu obě udělované zlaté medaile. V mužské kategorii do 68 kilogramů triumfoval Son Te-čin, v ženské soutěži do 57 kilogramů se z nejcennější medaile radovala Im So-čong.

Dvě medaile přidali do své sbírky američtí sourozenci Lopezovi. Mark ve finále podlehl korejskému soupeři sekundu před koncem zápasu, Diana díky rozhodujícímu kopu v prodloužení duelu s Italkou Veronikou Calabreseovou získala bronz.

Třetí medailí by měl podle papírových předpokladů přispět nejslavnější z tria sourozenců Steven v kategorii do 84 kg. Po triumfech v Sydney a Aténách je jediným americkým olympijským šampionem v taekwondu.

TAEKWONDO:
Muži - do 68 kg:
Finále: Son Te-čin (Korea) - M. Lopez (USA) 3:2,
o 3. místo: Servet (Tur.) - P. Lopez (Peru) 1:0, Sung Yu-Chi (Tchaj-wan) - Manz (Něm.) 4:3.
Konečné pořadí: 1. Son Te-čin, 2. M. Lopez, 3. Servet a Sung Yu-Chi, 5. P. Lopez a Manz, 7. Bahavi (Afg.) a Bekkers (Niz.).
Ženy - do 57 kg:
Finále: Im So-čong (Korea) - Tanrikuluová (Tur.) 1:0,
o 3. místo: Lopezová (USA) - Calabreseová (It.) 3:2, Zubčičová (Chorv.) - Su Li-Wen (Tchaj-wan) 5:4.
Konečné pořadí: 1. Im So-čong, 2. Tanrikuluová, 3. Lopezová a Zubčičová, 5. Calabreseová a Su Li-Wen, 7. Cheongová (N. Zél.), Teoová (Malaj.).