Rubriky:

Perličky

Úspěch na olympiádě prý přinese Phelpsovi až 100 miliónů dolarů

19. srpna 2008 08:47 - LOS ANGELES

Zisk osmi zlatých medailí na olympijských hrách v Pekingu zřejmě finančně zabezpečí amerického plavce Michaela Phelpse do konce života. Podle jeho agenta může nedávné vítězné tažení přinést nejúspěšnějšímu sportovci olympijské historie od sponzorů až 100 miliónů dolarů (asi 1,6 miliardy korun).

Překonání rekordu Marka Spitze v počtu vítězství na jediných hrách zajistilo Phelpsovi velké množství komerčních příležitostí. Podle Petera Carlisleho dokonce denně dostává přibližně padesát nových nabídek na spolupráci. "Jaká je hodnota osmi zlatých medailí v hlavním vysílacím čase? Řekl bych, že za celý jeho život to bude asi 100 miliónů dolarů," řekl deníku Wall Street Journal Carlisle, jehož třiadvacetiletý klient již nyní má uzavřené kontrakty s výrobcem plavek Speedo, sítí hotelů Hilton či výrobcem hodinek Omega.

Také podle marketingových expertů oslovených deníkem se dá očekávat, že z Phelpse se nyní stane superhvězda, o kterou se budou přetahovat všechny značky. Dokonce odhadují, že výrobce sportovních oděvů a obuvi Nike mu nabídne 40 až 50 miliónů dolarů, aby propagoval jeho novou plaveckou kolekci a ukončil spolupráci s konkurenčním Speedem. To se naopak bude snažit svého hlavního koně udržet ve stáji.

Phelps již nyní údajně od americké reprezentace získal pět miliónů dolarů. Vyšší prémii za vystoupení v Pekingu žádný sportovec nezískal. Zásluhu na tom vedle počtu medailí má i fakt, že právě plavání bylo v Americe jako jediná sportovní disciplína přenášeno v hlavní vysílacím čase.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Perličky

Filtr článků - Perličky


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..