Rubriky:

Motorsport

Brněnský závod DTM vystřídá start v Avignonu

19. ledna 2005 21:20 - PRAHA

Loni se na brněnský Masarykův okruh po dvanácti letech vrátil závod německého mistrovství cestovních vozů DTM. Letos fanoušci tohoto seriálu o závod přijdou. Jak informuje ČTK, promotér českého závodu agentura BPA se totiž na pořádání závodu s pořadatelem šampionátu společností ITR nedohodla.

 

Audi Motorsport

"Společnost ITR usilovala o uspořádání závodů v zemích, kde má obchodní zájmy - v Rusku, Číně, Turecku a Francii. Ty jsou pro ně velmi atraktivní a též navrhovaný termín brněnského závodu nevyhovoval dalším aktivitám na Masarykově okruhu," uvedl k neúspěšným jednáním majitel BPA Antonín Charouz.

V zářijovém termínu, kdy se loni startovalo v Brně, se letos pojede závod ve francouzském Avignonu. ITR dále seriál dostala do Turecka a Ruska. Na výkonné vozy Mercedes-Benz, Audi a Opel se tak mohou těšit fanoušci v Istanbulu a v Moskvě.

Zatím není jasné zda se, stejně jako loni Jaroslav Janiš, do některého závodního speciálu posadí český jezdec. "To byla jedna z podmínek konání závodu. Proto se DTM letos v Brně nepojede, ale znovu budeme jednat při plánování sezony 2006," řekl Charouz.

Program seriálu DTM 2005
17.4. Nemecko Hockenheimring Baden-Württemberg
1.5. Německo EuroSpeedway Lausitz
15.5. Belgie Spa Francorchamps
5.6. Německo MOTOPARK Oschersleben
26.6. Rusko Moskva
17.7. Německo Norisring
7.8. Německo Nürburgring
28.8. Nizozemí Circuit Park Zandvoort
18.9. Francie Avignon
2.10. Turecko Istanbul
23.10. Německo Hockenheimring Baden-Württemberg
Zdroj: DTM

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Motorsport

Filtr článků - Motorsport