Rubriky:

Motorsport

Engeho a Pergla čeká premiéra v sérii Le Mans

14. dubna 2005 16:46 - PRAHA

Dvě premiéry čekají o víkendu tým MenX s českými jezdci Tomášem Engem a Robertem Perglem. S vozem Ferrari 550 Maranello se představí na okruhu v belgickém Spa v úvodním závodu série Le Mans Endurance, jde rovněž o první start ve třídě GT1. Oba piloti jsou prý pozitivně naladěni a vedení stáje MenX věří, že vůz je připraven na boj o stupně vítězů.

 

www.veloqxprodrive.com/

Příprava na závod přitom nebyla ideální, neboť mechanici museli dávat auto dohromady po nehodě při posledním testu v Le Castellet. Úvodní závod letošní série Le Mans slibuje napínavou podívanou, ve startovní listině je přes 50 vozů čtyř tříd. Kategorie GT1 má dvanáct přihlášených vozů, představí se v ní auta Ferrari, Porsche, Chrysler, Corvette a Saleen.

"Spa mám rád, protože je to klasická jezdecká trať, kde je jízda velmi zábavná," nechal se slyšet Enge, jediný český pilot, jenž okusil závody formule 1. "Synonymem Spa je nepředvídatelné počasí - nikdy si nejste jisti, kdy začne pršet. Ale myslím, že bychom měli usilovat o umístění na stupních vítězů," prohlásil v tiskové zprávě.

Technický ředitel týmu Ivo Horn ujistil, že po nehodě je vůz připraven. "Měli jsme dva rušné týdny," připustil. "Ale naše hlavní pozornost se bude upírat na spolehlivost, jež je kritická v jakémkoli vytrvalostním závodu. Nicméně si jsme jisti, že budeme také rychlí," řekl.

"V prvé řadě chceme dokončit závod, a pokud se nám to podaří bez problémů, pak máme dobrou šanci na slušný výsledek," dodal Horn.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motorsport

Filtr článků - Motorsport