Rubriky:

Formule

FIA ještě prošetří havárii na Hockenheimu

21. srpna 2003 18:07 - BUDAPEŠŤ

Mezinárodní automobilová federace (FIA) ještě zcela neuzavřela případ havárie v první zatáčce Velké ceny Německa na Hockenheimringu a hodlá vyslechnout i Rubense Barrichella a Kimiho Räikkönena. Za viníka kolize byl sice označen Ralf Schumacher, FIA ale poté, co se objevily nové informace, nařídila dodatečné prozkoumání.

 

ČTK/AP

Jezdec stáje Ferrari Rubens Barrichello a Kimi Räikkönen z mclarenu se z rozhodnutí FIA v pátek setkají v Maďarsku s traťovými komisaři z Hockenheimringu.

Při projednávání odvolání mladšího z bratrů Schumacherových se totiž objevily nové informace technického a bezpečnostního konzultanta Petera Wrighta, podle nich mohli mít na kolizi podíl i další závodníci. FIA proto rozhodla o dodatečném prozkoumání nových skutečností včetně výpovědí Barrichella a Räikkönena.

Federace ve středu při odvolacím řízení rozhodla, že nehodu zavinil Ralf Schumacher, a udělila německému pilotovi stáje Williams pokutu 50.000 dolarů. Podle původního verdiktu FIA měl být potrestán při nadcházející Velké ceně Maďarska o deset míst horším postavením na startu, než které by si vyjel v kvalifikaci.

ČTK, Novinky

Zrušit